Ana SayfaGüzellikPlastik Makyaj Nasıl Uygulanır?

Plastik Makyaj Nasıl Uygulanır?

Yayılarak devam etmektedir. Çok yaygın olmayan fakat bazı durumlarda kullanılmasına ihtiyaç duyulan plastik makyaj nasıl uygulanır?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Genel olarak sinema, tiyatro ve farklı gösteriler için tasarlanan bir sahnenin canlandırılmasında plastik makyaj kullanılır. Yaralama, kesik ve çizik gibi görüntünün ana hatları karşıdaki kişiye geçmesi için bu tarz makyaj yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü, kozmetik makyajın veremediği bazı durumları bu tarzdaki makyaj kolaylıkla verebilmektedir. Plastik makyaj genellikle Amerika’da daha çok yaygın şekilde kullanılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda ülkemize de yayılarak devam etmektedir. Çok yaygın olmayan fakat bazı durumlarda kullanılmasına ihtiyaç duyulan plastik makyaj nasıl uygulanır?

Porselen Makyajın Püf Noktaları

Farklı efektlerin verilmesi ve doğal görünümüyle hayranlık uyandıran bu makyaj türü usta ellerden çıktığında gerçeğe çok yakındır. Plastik makyaj yapabilmek için profesyonel destek almak şarttır. İnce dokunuşlar ve renk uyumu, gölgeleme ve yansıtma gibi uygulamalarla plastik makyaj istenilen tarzda rahatlıkla yapılmaktadır. Plastik makyajın yapılabilmesi için konunun ve rol alınacak ortamın iyi şekilde bilinmesi gerekir. Kullanılan malzemelerde plastik makyaj için tasarlanması gerekir. Usta makyözler porselen makyaj için gerekli tedbirleri öncesinde almak zorundalardır.

Plastik Makyajda Kullanılan Önemli Malzemeler

Ülkemizde dünyada kullanıldığı kadar sık kullanılmasa da porselen makyaj ile birçok sinema ve tiyatro daha gerçekçi durumdadır. Oyunculara yapılan ve mutlaka gerekli eğitimin alınmasıyla ilgili olan bu makyaj türü için bazı malzemelere gereksinim duyulur. Gereksiz ve fazla malzemelerden kurtulmak gerekir. İlk etapta çantada bulunması gereken malzemeler likit latex, koyu renkli kan, açık renkli kan, yanık jeli pudra, sünger, fırça ve yapıştırıcı zorunlu olması gerekenlerdir. Daha sonra gerektiğinde fraklı malzemeler ve renklerde makyaj için dahil edilmektedir. Korku filmleri için ayrı, diğer tarzdaki oyunlar için ayrı porselen makyaj uygulaması yapılır.

Plastik Makyaj Fiyat Aralığı

Plastik makyaj uygulanan dikiş, yara, kesik görünümleri için farklı fiyatlandırılmaktadır. Ortalama olarak 100 TL den başlayan plastik makyaj çeşitleri 200 TL ye kadar çıkmaktadır. İstenilen efekt makyajı için kullanılan malzemeler ve emek bu makyajın fiyatını belirler. Oyunculara uygulanan porselen makyaj tüm detaylara dikkat edilerek yapılır. Yapılması uygun görülen çeşide göre fiyat değişiklikleri yapılabilmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!