Ana SayfaGüzellikRuj Seçmenin ve Sürmenin Püf Noktaları

Ruj Seçmenin ve Sürmenin Püf Noktaları

Ruj Seçmenin ve Sürmenin Püf Noktaları, Tek başına kullanıldığında bile görüntünüzü değiştirm

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan ve ekonomik duraksamalarda dahi popülerliğini hiç kaybetmeyen bu ürünü seçerken ve kullanırken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı ipuçları;

ruj secmenin ve surmenin puf noktalari 5bcea9c9478d2

Cilt alt tonunuza göre ruj seçmek için

Rujunuzun ve ten renginizin daha uyumlu bir görünüm yaratarak birbirini daha etkili bir şekilde vurgulamasını sağlamak için cilt alt tonunuzu bilmekte fayda var. Alt tonunuzdan emin değilseniz bileğinizin iç kısmındaki damarlara bakarak bulabilirsiniz. Damarlarınız gün ışığında mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak, her iki renkteyse nötr alt tonlara sahipsiniz demektir.

Soğuk alt tonlardaki kişiler, bordo, vişne ve koyu kırmızı gibi mavi tonlu renkleri; sıcak alt tonlardaki kişiler ise sarı tonlardaki kahve, turuncu, nude renkleri tercih edebilirler. Nötr alt tonlara sahipseniz çok şanslısınız; çünkü diğer iki alt onu vurgulayan tüm renkler sizinle harika bir uyum sağlayacaktır.

ruj secmenin ve surmenin puf noktalari 5bcea9cbae607

Rujunuzun Daha Kalıcı ve Göz Alıcı Olması İçin

Rujunuzu sürerken kağıt mendil yardımıyla fazlalığını alır ve üzerine ince bir tabaka ışıltılı far veya aydınlatıcı uygularsanız çok daha dayanıklı, kalıcı ve göz alıcı bir dudak makyajı sağlayabilirsiniz. Özellikle kırmızı tonların üzerine uygulayacağınız altın tonda ışıltılar favoriniz olabilir.

ruj secmenin ve surmenin puf noktalari 5bcea9cec7c88

Kendi nude tonunuzu yaratmak için

Favori rujunuzun tonunda bir “nude” yaratmak için tek yapmanız gereken dudaklarınıza önce kapatıcınızdan uygulamak ve üzerine favori şeftali veya pembe tondaki rujunuzdan geçerek ikisini birleştirmek.

ruj secmenin ve surmenin puf noktalari 5bcea9d11521d

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için

Makyaj uzmanlarının önerisi koyu ve mat renklerin dudakları daha ince, ışıltılı; nude tonların ise dudakları daha dolgun gösterdiği yönünde. Bu amaçla tercih edeceğiniz açık renkli bir rujun içerisinde, kısa vadede etki gösteren nane yağı ve uzun vadede etki gösteren kolajen olmasına dikkat ederseniz, her daim daha belirgin ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

ruj secmenin ve surmenin puf noktalari 5bcea9d9013f5

Daha belirgin bir dudak görünümü yaratmak için

Belirgin bir dudak görünümü için bir dudak kaleminden faydalanacaksanız, uzmanların görüşü kalemin renginin, rujunuzun rengiyle aynı veya en fazla bir iki ton daha koyu olması ve kalemin asla dudak çizgisinin dışına çıkmaması gerektiği yönünde. Cupid’s bow olarak adlandırdığımız dudak ortasına, kalem ile çizeceğiniz bir X, dudaklarınıza daha kolay şekil vermenize yardımcı olurken, kalemi uyguladıktan sonra parmaklarınızla hafifçe dağıtmanız çok daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Ayrıca dudak makyajınızı tamamladıktan sonra dudak çevrenizin, özellikle de cupid’s bow olarak adlandırlan bölgenin üzerinden, aydınlatıcı etkili bir kapatıcı (veya direkt aydınlatıcı) ile geçerek dudaklarınızın çok daha belirgin görünmesini sağlayabilirsiniz.

ruj secmenin ve surmenin puf noktalari 5bcea9dec51ea

Dudaklarınızda pürüzsüz bir görünüm sağlamak için

Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızdaki ölü deriyi, bebek diş fırçasına sürdüğünüz bir lipbalm ile temizlerseniz, rujunuzun çok daha pürüzsüz ve dudaklarınızın çok daha belirgin ve dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer dudaklarınızdaki kurumuş ve ölü deri çok fazlaysa, dudak nemlendiricinize bir miktar toz şeker karıştırarak dudaklarınız için etkili bir peeling yaratabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!