Ana SayfaGüzellikSaç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Her saç tipi farklı yapıda olduğundan dolayı bakım için hazırlanması gereken maskelerde değişiklik gösterir. Saçların dökülmesini engellemek, daha parlak ve güçlü saçlara sahip olmak için doğal maske uygulamaları çok işe yarayacaktır. Saçlarda farklılık yaratmak ve daha güçlü saçların olması için korkmanıza gerek kalmadan evde kolay bir şekilde hazırlayacağınız maskelerle sıradan saçlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle hanımların sıklıkla uyguladığı saç maskesi nasıl hazırlanır?

Yağlı Saçlar İçin Maske Önerileri

Yağlı saçlara sahip olan bireyler saçların daha sık yıkanmasına neden olduğundan dolayı daha çabuk yıpranır. Yağlı saçlara saç maskesi için elma sirkesi kürünü kullanabilirsiniz. Kafa derisinde yer alan PH dengesini korumak için banyo sonrasında durulama suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi atarak yıkamak saçlara hem bakım hem de parlaklık verir. Çilek, kafa derisinin yağ üretimini düzene sokacağından dolayı evde maske şeklinde hazırlanıp masaj yaparak saç diplerine doğru sürülebilir. Maske şeklinde tüm saça sürülen çilek püresi yaklaşık 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla durulanır. Kabartma tozu saçta zamanla biriken yağı ve kiri derinlemesine temizler. Bir yemek kaşığı kabartma tozu ve yoğurdu karıştırıp saça direk olarak uygulayın. Duruladıktan sonra saçlarınızın parladığını hemen fark edeceksiniz.sac maskesi nasil hazirlanir

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Özel Maskeler

Birçok kadının saçı dış faktörlere bağlı olarak kururu ve matlaşır. Daha parlak saçlar için özel maske tarifleri de internet üzerinden paylaşılmaktadır. Kuru ve yıpranmış saçlar için avokado maskesi en sık yapılan maske türüdür. Avokadonun içeriğinde E ve B vitaminlerinin olması cildi besler. Kafa derisindeki cilt beslendiğinden dolayı saçlara hacim ve güç gelir. Avokadoyu püre haline getirin ve masaj yaparak sürün. 5 dakika bekletin ve durulayın. Saçları nemlendirmek için bal maskesi birebirdir. Bal ve muzu karıştırıp saça maske haline uygulayın,15 dakika bekleyin ve durulayın. Organik zeytinyağı ve limon karışımı saçların nemlenerek daha güçlü olmasını sağlar.

Saç Maskesiyle Gelen Saç Sağlığı

Evde doğal ürünlerle hazırlanan maskeler kadınların saçlarına adeta sihirli bir dokunuştur. Saçların yapısına göre maske uygulamaları değiştiğinden dolayı bu konuda dikkatli olunması gerekir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!