Ana SayfaGüzellikLimonun Saça Faydaları Nelerdir?

Limonun Saça Faydaları Nelerdir?

Saç için yararlı olduğu düşünülen limon için limonun saça faydaları nelerdir? Sorusu bayanlar tarafından sorulur. Limon içerdiği vitaminler...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Saç bakımı ve saç dökülmesi için birçok bitkisel uygulama bulunur. Özellikle bayanlar saç bakımı hakkında birbirleriyle fikir paylaşımında bulunur. Saç için yararlı olduğu düşünülen limon için limonun saça faydaları nelerdir? Sorusu bayanlar tarafından sorulur. Limon içerdiği vitaminler bakımından saç için yararlı içeriklere sahip olsa da saç için zararlı içeriklere de sahiptir. Saç bakımı için limon kullanmayı düşünen kişilerin, saç şekli, rengi ve saçlı deri özelliklerini göz önünde bulundurması ve ayrıca iyice araştırmadan saç bölgelerine limon uygulaması yapmamaları gerekir. Bu konu yalnızca saç görüntüsü için değil cilt sağlığı için de büyük önem taşır.

Limon Saça Nasıl Uygulanır?

Limon saça şekil vermek için kaliteli bir bitkidir. Saçı sertleştirir ve jole sürülmüş bir kıvama getirir. Limona şeker atıldığında saç daha sert hale gelecek ve daha net şekillere sokulacaktır. Limon saça uygulanılış şekline bağlı olarak saçı yağlı bir görüntüden kurtararak, parlak görünmesini sağlayacaktır.limonun saca faydalari nelerdir

Saç İçin Limon Kullanımı

Kalın telli saçlara limon uygulama işleminde büyük bir problem oluşmaz ancak orta telli ve ince telli saçlara uygulanan limon, içeriğinde sitrik asit bulundurması sebebiyle saçı eritme özelliğine sahiptir. Saçların dip kısımlarına limonun değmesi saç derisinin kabuklanmasına ve kurumasına sebep olacaktır. Limon kolonyası da tıpkı limon gibi saçlı deriye zararı olan bir karışımdır. Saçın güzel kokması düşüncesiyle saçlarına limon veya limon kolonyası süren kişiler, saçlarının kısa sürede incelip kırıldığını görürler.

Limonun Saça Zararları Nelerdir?

Saç için limon kullanımında limonun saça yararından çok zararı vardır. Saça şekil verilirken dahi saçların dökülmesine sebep olur. Ayrıca ince telli saçlarda saç uçları düğüm düğüm ve çatallı bir hale gelir. Saça sürülen limon suyu saç renginin açılmasını sağlar ve boyalı saçlarda kullanımı saçlar için oryal etkisi yaratır. Saç dibine limon değdirilmesi ve sürülmesi kepek oluşmasını sağlar. Saçlı deride limon kullanılması deride enfeksiyon oluşmasına sebep olur. Saç cildi hassas bir bölgedir ve limonun kafa bölgesinde kullanılması kızarıklık ve pişik gibi sorunlara yol açar.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!