Ana SayfaGüzellikMakyajGöz Altı Morluklarını Makyaj ile Nasıl Kapatabilirsiniz?

Göz Altı Morluklarını Makyaj ile Nasıl Kapatabilirsiniz?

Kullanılan makyaj malzemeleri gözün altındaki istenmeyen morlukları gidermektedir. Göz altı morluklarını makyaj ile nasıl kapatabilirsiniz?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kadınların en büyük sorunu yorgunluğa ve diğer çeşitlere bağlı olarak oluşan gözaltı morluklarıdır. Gözaltı morlukları direk görsel amaçlı olduğu için en etkili yöntem doğru makyaj uygulamalarıdır. Yapılan doğru tekniklerle kısa sürede gözaltı morlukları kapatılır. Cildin yapısına göre kullanılan makyaj malzemeleri gözün altındaki istenmeyen morlukları gidermektedir. Göz altı morluklarını makyaj ile nasıl kapatabilirsiniz?

Göz Altı Morluklarının Oluşması

Bazı bireylerde gözaltı morlukları yoğun şekilde görünür. Bu durum kişinin canını epeyce sıkarken bazı cerrahi yöntemler sayesinde bu morluklardan kurtulabilinir. Gözaltındaki deri en hassas bir bölge olduğundan dolayı en fazla bakımı buralar hak eder. Gözaltı bölgesi çok kuruduğu için düzenli olarak nemlendirilmek ister. Bu nedenden dolayı kaliteli bakım kremleri kullanarak gözaltı morluklarının oluşumunu da engelleyebilirsiniz. İstenmeyen ve kötü bir görünüme neden olan bu morluklar usta ellerden yapılan makyajla çok iyi derecede kapatılır.

Gözaltı Morluklarına Yapılan Makyaj Teknikleri

Gözaltı morluklarının giderilmesi için ilk işlem kapatıcının doğru tonda ve doğru kalitede seçilmesi gerekir. Makyajın altın kuralı bu kısımdır. Normal kullanılan fondöten renginden her zaman 2 ton açıkta olması gerekmektedir. Sarı pigmentler içeren kapatıcılar gözaltı morlukları için mükemmel bir uygulamadır. Gözaltındaki morluklar yoğun ve şişse öncesinde buz kompresi yapılabilir. Sonrasında kapatıcı işlemi bitikten sonra renklendirici paletinden istenilen renk ile göz üstü farı sürülür. İstenildiği ve gerek görüldüğü takdirde gözaltı morluklarını tamamen kapatmak ve doğal bir görünüm vermek için şeffaf pudra kullanılabilir. Doğru dağıtma şekli ile göz makyajı morluklardan eser bırakmayarak çok güzel bir görünüm sağlamış olur.

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Kadın ve erkeklerde görülen gözaltı morlukları genetik veya bir hastalığın habercisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kadınlarda ortaya çıkan ve çeşitli faktörlerden dolayı en hassa bölge oldu için direk olarak burayı etkilemektedir. Sigara kullanımı, ilaç kullanımı ve diğer birçok ana neden gözaltı torbalanması ve gözaltı morluğu oluşturabilir. İlk önce bir hekim muayenesinden sonra doğru makyajla bu görüntü istenildiğinde kapatılır. Uykusuz kalma da göz altı morluklarını arttırabilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!