Ana SayfaGüzellikCilt BakımıSivilce ve Tıkanmış Gözeneklerden 5 Günde Kurtulmak Mümkün Mü?

Sivilce ve Tıkanmış Gözeneklerden 5 Günde Kurtulmak Mümkün Mü?

Leyla Çevik Sivilce ve Tıkanmış Gözeneklerden, Koyu Lekelerden Kurtulmanıza yardımcı olacak bir maske tarifi veriyor.

Leyla Çevik
Leyla Çevik
Güzellik Uzmanı

Yazar İçerikleri

Sivilce ve Tıkanmış Gözenekler; birçok insan için sorun olan, estetik güzel bakımından istenmeyen ve kurtulmak için çözüm aranan durumlardır. Cilt kusurları olarak adlandırılan bu sorunlardan kurtulmak ise, beş günde dahi gerçekleştirilebilir. Bu durumda; cilt kusurlarından kurtulmak için alınması gereken malzemeler, sivilce ve gözeneklerin giderilme aşamaları öğrenilmeli ve uygulanmalıdır.

Sivilce ve Tıkanmış Gözeneklerden 5 Günde Kurtulmak İçin Neler Gerekir?

Sivilcelerden, gözeneklerden ve koyu renkli lekelerden kurtulmak için cilt bakım ürünlerine ihtiyaç duyulur. Bu ürünler, ev ortamında doğal olarak da yapılabileceği için, doğal malzemelerin neler olduğu daha çok araştırılır.

Doğal olan cilt sorunu çözme malzemeleri şöyledir:

  • Yumurta akı
  • Yoğurt
  • Peçete parçaları
  • Malzemelerin karıştırılması için bir kap ve cilde uygulanması için cilt fırçası

Gibi gerekenler, cilt kusurlarını yok etmek için kullanılmalıdır.

Sivilce ve Tıkanmış Gözeneklerden 5 Günde Kurtulmak Nasıl Sağlanır?

Sivilce ve tıkanmış gözenekler ile koyu lekelerden kurtulmak için, yumurtanın akı bir kaba aktarılarak karıştırılır. Bu karışım aşaması, beyaz köpükler oluşana kadar devam eder. Daha sonra, parmak büyüklüğünde parçalara ayrılarak hazırlanacak olan peçete parçaları da yumurtanın yanına bırakılır. Yumurta akına belenmiş olan peçete parçaları, cilt kusurlarına müdahale edilmek istenen alan üzerine uygulanır.

On dakika kadar cilt üzerinde bekletilen yumurta akı, peçetelerin kalıp şekline gelerek kaldırılmasından sonra cilt üzerinden su yoluyla atılır. Durulanan cilt, yoğurt uygulaması ile yumuşak bir hal kazanmalıdır. Bu nedenle, yumurta akı uygulanan cilt kısımlarına ince bir tabaka şeklinde yoğurt sürülür. İki dakika bekledikten sonra yoğurdun da yıkanmasıyla, doğal yöntemle; sivilcelerden, gözeneklerden ve koyu lekelerden kurtulmak kısa sürede mümkün olacaktır.

Sivilce ve Tıkanmış Gözeneklerden 5 Günde Kurtulmak İçin Ne Sıklıkta Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Cilt üzerindeki sorunlardan kurtulmak için bakım yapılması şart olurken, bu bakımın da belirli sayıda olması gerektiği bilinmelidir. Öncelikle, belirtilen doğal yöntemler veya farklı uygulamalar için cilt bakım yapılma sıklığı en fazla iki günde bir gerçekleştirilmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!