Ana SayfaGüzellikGöz Farı Nasıl Sürülür?

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Bu aşamada kalıcı bir göz makyajı için suya dayanıklı göz makyajını kullanabilirsiniz. Bu sayede hem göz farını pürüzsüz bir yüzeye uygulamış, hem de göz farının daha belirgin ve kalıcı olmasını sağlamış olursunuz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Öncelikle istediğiniz göz makyajına göre üç farklı ton belirlemelisiniz. Bu üç farklı rengin birinin açık, birinin orta ve birinin de koyu tonlarda olması gerekir. Bu renkler aynı renge benzeyen tonlarda olabilir veya tamamen farklı renkler olabilir.

Göz Farı Sürülüş Şekli

Likit göz farı – toz göz farı veya toz göz farı – toz göz farı kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Renk uygulamak için seçtiğin en açıkgöz farını, kaşlardan kirpik diplerine kadar tüm göz kapaklarına kadar uygulanır. İstediğin tonlara karar vererek kendi far paletini yaratman da mümkündür.

Üç ayrı göz farı renginden bahsetmiştik, en açık tonu baz olarak göz kapaklarımıza uygulanması gerekir. Seçtiğin orta ton ise göz rengini ortaya çıkaracak olan tondur. Bu aşamada göz rengini, göz önünde bulundurarak bir seçim yapılabilir.

Son Dokunuşlar

Seçtiğin en koyu tonu ve minik bir far fırçasını yanınıza almanız yeterlidir. Açılı, sert bir fırça uygulamayı kolaylaştıracaktır. Fırçayı hafifçe nemlendirerek, seçtiğin renge batır ve ister sadece üst kirpiklerinize kadar ister tüm göz bölgesine uygulayabilirsiniz. Göz makyajın tamamladığında geniş bir makyaj fırçasıyla, varsa yanağınıza düşen tozları süpürme yapmanız gerekir.

Tek bir renk seçin ve seçtiğiniz göz farını göz kapağının her yerine dağılacak bir şekilde far fırçası ile uygulayarak tek renkli bir göz makyajı elde ediniz. İşleri pratikleştirmek istersen likit göz farından da yardım alabilirsin. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için ve iri görünmesini için de koyu göz farı, kalemini kulana bilirsiniz. Düz bir çizgi şeklinde üst ve alt kirpik çizgine uygulayarak gözlerini çerçevelemeyi dene. Çizgi, dış kısımlarda daha kalın, iç kısımlarda daha ince olmalıdır.

Göz Farı Nasıl Sürülür? Video Anlatım

Bu Konular İlginizi Çekebilir!