Ana SayfaGüzellikMakyajKalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere kalıcı oje nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bazı kadınlar için kişisel anlamda ojeler...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu yazımızda sizlere kalıcı oje nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bazı kadınlar için kişisel anlamda ojeler oldukça önemli bir yer tutar. Sürekli olarak tırnaklarının güzel görünmesini isteyen kadınlar için, oje çok sık başvurulan görsel bakım ürünüdür.

Oje, belirli bir süre boyunca tırnakta ilk görüntüsünü korur. Sonrasında ise çatlama, çıkma ve çıkarılmadığı anda tırnakta sararma yapması gibi sebeplerden dolayı tırnaktan çıkarılmaları zorunlu bir hale gelir. İş hayatı, ev işi, hayatı ve daha bunun gibi 1 çok zaman alan iş ile alakadar olurken, oje sürüp silmek artık zahmetli bir iş haline geliyor.

Kalıcı oje ise, oje sürmeyi sürekli olarak yapmayı gerektiren bir zorunluluk olmaktan kurtarır. Tırnak üstünde uzun bir süre boyunca seçilmiş olan rengin kullanılabilmesine izin veren bir uygulama olarak nitelendirilmesiyle ve daha uzun süreli parlak ve bakımlı görünümü korumasıyla kalıcı ojeler son yıllar da en popüler trendler arasında yer almıştır. Kalıcı ojeler birçok sayıda kadının ilk tercihi olmayı da başarmış durumdadır. Bu uygulama aşamasında mevcut olan rahatlığı ile uygulama sonrasında görülen detaylarının tümünde memnuniyeti sağlayan özellikleri ile fark oluşturan bir uygulamadır.kalici oje nasil yapilir

Kalıcı Oje Uygulaması

Kalıcı oje uygulamasında öncelikli olarak tırnaklar törpülenip, istenilen şekil verilir ( badem, küt, balerin, vs.) hemen ardından kalıcı oje için uygulamanın ilk adımına geçilebilir. Kalıcı oje uygulanmaya başlamadan hemen önce tırnakların yağdan arındırılmış olması gerekmektedir. Bunun için kullanılmakta olan solüsyonlar ile tırnağı matlaştırarak işleme devam edilmelidir. Uygulamanın ikinci adımın da ise baz uygulaması yapılır ve bu baz uygulaması ile tırnak yüzeyinde eğer bozukluk varsa, renk eşitsizliği ve bunun gibi benzer sorunlar giderilerek çok daha pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Uygulamanın üçüncü adımın da ise, elde edilen bu pürüzsüz yüzeye renk uygulaması yapılır. Bu kalıcı ojelerin yapısı diğer normal ojelerin yapısından çok daha farklı olduğu için mutlaka 1 uzman tarafından uygulanmalıdır, aksi takdirde kalıcı oje uygulamasında güzel bir görünüm yakalamak çok da mümkün olmayabilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!