Ana SayfaSağlık20 saniye boyunca kulağınıza bir mandal takın!

20 saniye boyunca kulağınıza bir mandal takın!

Ünlü refleksolog Helen ChinLui, “Her kulak, sinir uçları ve merkezi sinir sistemine çok sayıda konektörle zengin, vücudun tam bir refleks haritasını içerir.”

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

İnsanların sağlıklarını artırma, çeşitli sorunları tedavi etme ve kısa zamanda rahatlama deneyimi yaşama alışkanlıklarından bahsediyor. Yani, teknik kulakların üzerinde farklı bölgelere mandal takılmasını içerir.

Kulakların farklı vücut organları ve bölgeleri ile ilişkili 6 noktası vardır. Bu nedenle, bu noktaları uyararak çeşitli sağlık sorunlarını çözebilirsiniz.

Kulağa Mandal Sıkıştırmanın İnanılmaz Etkisi !

 

İşte Detaylar

Kulakların Üst Kısmı

Bu kulak kısmı omuzlar ve sırtlarla ilgilidir, böylece günde bir dakika boyunca basılması bölgelerdeki gerilimi azaltacaktır.

Kulak Eğrisinin Zirvesi

Bu nokta organlara bağlıdır ve iç hassasiyet veya rahatsızlık durumunda, tedavi etmek için oraya bir mandal yerleştirin.

Kulağın Üst Orta Kısmı

Bu eklemler ile ilgilidir, bu nedenle preslendiğinde, eklemlerdeki ağrı ve sertliği yatıştırır.

Kulağın Alt Orta Kısmı

Sıkıştığında, bu nokta sinüzit veya boğaz ağrısını rahatlatır, tıkanıklığı tedavi eder ve kolayca uyuyabilmenize yardımcı olur.

Hemen Kulak Memesinin Üstü

Sindirim sistemine bağlıdır, bu nedenle uyarılması mide ağrısını yatıştırır ve sindirimi hızlandırır ve bu tür sorunları önler.

Kulak Memesi

Bu nokta baş ve kalp ile bağlantılıdır, bu yüzden baş ağrılarını ve migreninizi yatıştırmanıza ve kalp sağlığını desteklemenize yardımcı olabilir.