Ana SayfaGüzellikMakyajGenç Gösteren Makyaj Tüyoları

Genç Gösteren Makyaj Tüyoları

Burun ve yanaklara kavuşmak doğru makyaj teknikleriyle mümkündür. Peki, genç gösteren makyaj tüyoları nelerdir?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Söz konusu makyaj olunca, hemen herkeste akan sular duruyor. Cilt tonunu eşitlemek, aydınlık ve genç bir görünüm elde etmek, daha ince burun ve yanaklara kavuşmak doğru makyaj teknikleriyle mümkündür. Peki, genç gösteren makyaj tüyoları nelerdir?

Doğru Cilt Makyajı ve Genç Görünüm

Doğru cilt makyajı yapmak, genç görünüm için önemli bir adımdır. İlk olarak cildin yapısı analiz edilmelidir. Kuru, karma ya da yağlı ciltler için özel olarak üretilen ürünler kullanılmalıdır. Kuru ciltler için üretilen ürünler, daha fazla nemlendirme sağlamaktadır. Bu nedenle karma ve yağlı ciltlerdeki dengeyi bozacaktır ve daha fazla yağlı görünüme sebep olacaktır. Yağlı cilde sahip olanların kullanacağı ürünler de, söz konusu olan yağ dengesini kontrol altında tutmak için kurutma özelliği taşımaktadır. Kuru ciltlerin de bu tip ürünlerden mutlaka uzak durması gerekir. Makyaj tüyolarındaki en önemli adım, cilt tipine uygun krem, fondöten, kapatıcı ya da BB ve CC kremleri uygulamaktır. Bu adımlardan önce, yaş ve kış mutlaka güneş kremiyle cilt korunmalıdır.

Genç Görünüm İçin Makyaj Tüyoları

Makyajı ve cildi en iyi gösteren şeylerin başında, cildi nemlendirmek gelmektedir. İyi nemlendirme adımı yapılmamış, atlanmış ya da eksik yapılmış ciltlerde ten ürünleri; homojen bir biçimde dağılmayacak ve gün içerisinde çizgilere dolarak daha yaşlı görünmeye yol açacaktır. Cilt sabah saatlerinde, içinde sabun, parfüm ve SLS gibi maddeler olmayan jel ya da köpük formunda ürünlerle temizlenmeli ve doğru toniklerle bakım bitirilmelidir. Bu adımları atlayarak yapılan makyajlarda ürünler özellikle mimik çizgilerine daha fazla dolarak sizleri genç bir görünümden uzaklaştıracaktır.

Bilinen Makyaj Tekniklerini Unutun!

Genç bir görünüm elde etmek isterken, hayal kırıklığı yaşadığımız durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu noktada önceliğiniz, size hangi renklerin ve tarzın daha fazla yakıştığını bilmektir. Herkesin severek kullandığı aydınlatıcılar, sizi olduğunuzdan daha yaşlı bir görünüm kazandırabilir. Kullandığınız renkli pudralar; adeta bir ‘kek’ görünümüne sebep olabilir. Bu nedenle gün içerisinde ısıyla renk değişimine uğramayan, ten ve saç renginize uyumlu ürünlerle makyajınızı tamamlamalı ve daha genç bir görünüm için genellikle sprey formunda olan ve makyajınızı bozmadan da kullanabileceğiniz termal suları tercih etmelisiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!