Ana SayfaGüzellikMakyajSimli Ojeler Nasıl Kullanılır?

Simli Ojeler Nasıl Kullanılır?

İster kışkırtıcı bir kırmızı ile şıklık yarışına girilir. Peki, ama son zamanların yeni trendi olan simli ojeler nasıl kullanılır?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kadınların birçoğu günlük bakım rutinlerine zamanının yarısını harcamakta. Şık bir davete katılırken veya alışverişe giderken hiç olmadı sadece evde otururken bile kadınlar bakımlı görünmek isterler. Özellikle el ve ayak bakımı kadınlar için olmazsa olmazdır. Temiz bir manikür ve pedikürün sonu ise güzel bir oje ile taçlanmalıdır. Onlarca oje seçeneği arasından ister nude tonlarında sade bir görünüm elde edilir ister kışkırtıcı bir kırmızı ile şıklık yarışına girilir. Peki, ama son zamanların yeni trendi olan simli ojeler nasıl kullanılır?

Tarih nasıl tekerrürden ibaret derlerse moda da ucundan kıyısından biraz öyle. Yıllar geçiyor fakat moda akımları biraz değişik tarzlarda olsa da kendini tekrar etmeye devam ediyor. Geçmişte kullanılan simli ojeler tarihin tozlu raflarından geri geliyor.

Geçmişte Simli Ojeler

90’lı yılların sonlarına doğru simli ojeler oldukça popülerleşti. Beş parmağın beşini de süsleyen ojelerin içine bazen renkler karışsa da o dönemler de piyasaya renksiz, şeffaf oje üzerine simler ve hatta ufak ufak parlak yıldızlar, kalpler hükmederdi. Şimdinin simli ojeleri ise biraz daha farklı. Şimdilerde simli ojeler kendini genellikle renkli oje içerisinde göstermekte. Bazen kemik rengi bir ojenin içinde bile sedef olarak görebiliriz.simli ojeler nasil kullanilir

Günümüzde Simli Ojeler

Günümüzde ise simli ojelerin kullanımı biraz daha farklı. Örneğin beş parmağımızın dördünü kırmızı bir oje ile süsledikten sonra yalnızca yüzük parmağımızı gümüş simli bir oje ile boyayarak son dokunuşu yapabiliriz. Daha sade ama şık kullanımı ile simli ojeler şimdi daha revaçta. Özellikle sürdüğünüz renge uyumlu duracak şekilde seçeceğiniz bu simli oje sıradanlık görüntüsünü bozacak

Simli ojenin bir diğer kullanımı ise oldukça değişik. Günlük hayatımızda kullandığımı bir manikür çeşidi olan French manikür ile birleştirilmiş simli ojeler de oldukça rağbet görüyor. Bu tip bir kullanım içinse yapmanız gereken tek şey kullanacağınız simli ojeyi tırnaklarınızın ucuna incecik bir çizgi olarak sürmek ve ardından üstüne koruma olarak şeffaf oje geçmek. İşte manikürünüz hem son trendlere uygun hem de oldukça şık ve eğlenceli gözükecek.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!