Ana SayfaGüzellikMakyajYüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Birçok kadın makyaj sayesinde dilediği mükemmel görünüme kavuşmayı arzular. Ancak istenilen görüntüyü elde edebilmek ve yüz...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Birçok kadın makyaj sayesinde dilediği mükemmel görünüme kavuşmayı arzular. Ancak istenilen görüntüyü elde edebilmek ve yüz şekline uygun bir makyaj yapabilmek için bazı makyaj önerileri ve teknikleri dikkate alınarak makyaj yapılmaya özen gösterilmelidir. Her yüz şekline uygun makyaj tekniği olduğu gibi doğru makyajın anahtarı yüz tipini öğrenerek buna uygun makyaj yapmaktan geçer. Eğer sizler de kendinize uygun ve kusursuz makyaj elde etmek istiyorsanız işte yüz şekline göre makyaj önerileri aşağıda yer almaktadır.

Oval Yüz Şekli İçin Makyaj Tavsiyeleri

Yüz şekline göre makyaj tavsiyeleri öncelikle yüzünüzün şeklini iyi kavradığınızda ve işe yarar olacaktır. Yüz şeklinizi belirlemek için ilk olarak yüzünüzün en geniş olduğu kısıma, çene şeklinize ve yüz uzunluğunuza odaklanmanız gerekir. Yüz şekilleri arasında en yaygın olan yüz biçimi ovaldir.

Oval yüz şekli çok fazla kontur vurgusuna gerek olmayan yalnızca kemiklerin belirginleştirilmesinin yeterli olmasından dolayı avantajlı bir yüz şeklidir. Eğer bu yüz tipine sahipseniz ve daha keskin bir yapı elde etmek istiyorsanız yüzünüzün uzun görünmesi için fondötenden sonra bronzlaştırıcı yardımıyla kontur yapabilirsiniz. Elmacık kemiklerinin biraz aşağısına allık sürmelisiniz. Ayrıca çene kenarlarınıza da allık uygulayabilirsiniz. Göz ve dudaklardan ise yalnızca birine yoğunlaşmalı, birini basit tutmalısınız.

yuz sekline gore makyaj

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Makyaj Tavsiyeleri

Yuvarlak yüz şeklinde yüz genişliği ile yüz uzunluğu neredeyse birbirine eşittir. Bu yüz şeklinde makyaj yanılsatmaları ve şekillendirme oldukça önemlidir. Bu yüz şeklinde bronzlaştırıcı ve kapatıcı şakak ve çene çizgisi aşağısına kontur için uygulanabilir. Alın, çene, gözaltı alanı aydınlatıldığında oval yüz şekli için uygun yanılsama elde edilmiş olacaktır. Keskinleştirme içinse elmacık kemiklerinin hemen altına bronzer uygulanabilir. Allık ise direk elmacık kemiklerinin üzerine sürülebilir. Yuvarlak yüzlülerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise parlak renklerden uzak durmalarıdır. Çünkü parlak renkler direk yuvarlaklığı belirginleştirir.

Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Makyaj Tavsiyeleri

Dikdörtgen yüz şekline sahip kişilerin öncelikli amacı yüzü oval biçimde göstermek olmalıdır. Bu yüz hattına sahip kişiler özellikle kaşlarını düz görünümden ziyade kavisli bir görünüme getirmelidir. Böylece yüz biraz daha yuvarlak ve oval görünecektir. Elmacık kemiklerinin üzerine uygulanacak bir renk koyu tonda gölge işlemi yüz hattını ortaya çıkaracaktır. Çene kenarları gibi yüz hattınızdaki keskin görüntüyü nötrleyin. Diğer yandan kirpikler üzerinize yoğunlaşılması ve daha büyük kirpikler için takma kirpik kullanılması da tavsiye edilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!