Ana SayfaGüzellikMakyajGece Dışarı Çıkmadan Evvel Yapmanız Gereken Makyajlar

Gece Dışarı Çıkmadan Evvel Yapmanız Gereken Makyajlar

Gece dışarı çıkmadan evvel yapmanız gereken makyajlar oldukça basittir. İlk olarak cilt renginize uygun ürünler tercih etmelisiniz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Makyaj, güzelliğin ve çekiciliğin en önemli ayrıntılarındandır. Özellikle de gece makyajı günlük makyajlara göre daha farklıdır. Göz alıcı bir görünüm elde etmek ve makyajın yakışması için genellikle koyu renkler tercih edilir. Ancak makyajın abartılı olmaması ve doğal durması da son derecede önemlidir. Aynı zamanda gece makyajı her zaman kıyafetinize ve rujunuza uygun olmalıdır. Gece dışarı çıkmadan evvel yapmanız gereken makyajlar oldukça basittir. İlk olarak cilt renginize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Ayrıca fondöten seçimi doğru yapmak son derecede önemlidir. Kendi tonunuza göre renkler kullanmalısınız. Bu sayede gece makyajınız kusursuz ve zarif olacaktır.

Gece Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gece makyajı çok abartıya kaçmadan yapılmalıdır. Her zaman pastel renkler yerine koyu renkler tercih etmelisiniz. Koyu renkler ile makyaj yapılmasından dolayı rujunuz ya da göz makyajınız daha hafif olmalıdır. Yani göz makyajınızı koru renklerle yapacaksanız, rujunuz hafif ve pastel renklerde olmalıdır. Bu sayede makyaj çok daha zarif görünecektir. Ayrıca allığı kahve ve pembemsi tonlarda tercih edebilirsiniz. Allığı sadece elmacık kemiklere doğru sürülmelidir. Böylece kusursuz bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Gece Makyajının Kusursuz Olması İçin Neler Yapılmalı?

Eğer gece makyajınızı kusursuz, zarif ve şık olmasını istiyorsanız ten makyajını dikkatli yapmalısınız. Fondöten seçiminizi her zaman kendi teninize göre yapmalı ve mutlaka sünger kullanmalısınız. Aynı zamanda makyajınıza geçmeden önce cildinizi iyice temizlemeli, nemlendirmeli ve baz sürmelisiniz. Bu sayede cildinizdeki kusurlar daha rahat kapanacak ve kusursuz görünecektir. Ayrıca göz kısmına kapatıcı sürerken parmaklarınızdan yardım alabilirsiniz. Böylece göz makyajınız iyi görünecektir.

Gece Makyajını Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gece makyajında en önemli unsur, cilt temizliğidir. Cildinizi makyajdan önce temizlemeniz gerekmektedir. Eğer güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız cildinizin temizliğine ve bakımına özen göstermelisiniz. Ayrıca gece makyajı yaparken yumuşak süngerler ve fırçalar kullanmalısınız. Yavaş ve tampon hareketlerle makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Son olarakta maskaraya dikkat etmelisiniz. Kirpiklerinizin yapışmaması için maskarınızı yavaş ve nazik hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru sürmelisiniz. Bu sayede kusursuz bir gece makyajı ortaya çıkacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!