Ana SayfaDekorasyonDuvar Rengiyle Uyumlu Mobilya Seçimi

Duvar Rengiyle Uyumlu Mobilya Seçimi

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Oturma odanızı veya mutfağınızı hangi renge boyamak isteğinize karar veremiyorsanız. Evinizdeki her oda duvarı için en iyi üç rengi öneriyoruz. Odanızın duvarlarını ve mobilyalarınızı dekore etmek istediğiniz renk kararınız çok önemlidir. Ayrıca her alanın genel tonunu ve dekorunu belirlemelisiniz. Duvar rengiyle uyumlu mobilya seçimi çok önemlidir. Mobilya seçerken renk ve şekil olarak ta duvar renginize uyum sağlamalıdır.

Oturma Odası

Bej en üst nötr renktir. Duvar ve mobilyaların renk uyumu ile prestijli ve şık görünmektedir. Duvar ve mobilya renkleri soğukluk ve sıcaklık arasında mükemmel bir denge kurmaktadır. Nötr renkleri seviyorsanız duvarlarınız için çok uygun olmaktadır. Beyaz duvarlar size mobilyanız da, dolaplarınız da ve aksesuarlarınız da farklı renklerle oynama özgürlüğü vermektedir. Aynı zaman da her yeri daha aristokrat ve lüks göstermektedir. Hem klasik hem de minimal dekorasyon hayranıysanız sizin için çok uygundur.duvar rengiyle uyumlu mobilya secimi

Çikolata Rengi Uyumu

Çikolata rengi mobilyalarınız için uygundur. Bu rengi seçerseniz, oturma odanızın duvarları için değil, sizin içinde zor bir renk seçimi olacaktır. Çikolata kahvesi mekana sıcaklık ve tatlılık hissi verirken aynı zamanda stil ve şıklığını da kaybetmemektedir. Duvarınızın rengi ile mobilyalarınız çok uyumlu olmaktadır. Mobilyalarınızın ahşap kısımları çikolata rengi olduğu için kumaş rengini daha açık bir ton seçmelisiniz. Gri açık bir renktir. En az elli gölgeye sahip olabilir ancak açık gri beyazın kolaylığını ve zarafetini kolayca kapatabilmektedir. Eğer mutfak mobilyası ve dolaplarınız taş veya renkli detaylara sahipse gri rengini duvarlarınız için tercih etmelisiniz. Duvarlarınızdaki gri renk dışında, soluk yeşil pastel tonları mobilyanız için kullanabilirsiniz.

Mobilya Tasarımı

Aynı zamanda, oldukça rahatlatıcı bir renk olmaktadır. Eğer duvarlarınızın ve mobilyalarınızın rengini dikkat etmeden modaya uygun ve farklı olmasını istiyorsanız, güzel bir renk seçmek zorundasınız. Açık griden başlayıp, beyazdan daha fazla derinlik alabilirsiniz. Ek olarak, zarafet noktasını kaybetmeden hava alanına tazelik ve rahatlama sağlayabilirsiniz. Mobilyalarınız duvar rengi ile uyum sağladığı zaman desenli ve geometrik mobilya tercih etmelisiniz. Mobilyalarınızın duvar rengiyle uyumu mobilya tasarımınız çok önemlidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!