Ana SayfaDekorasyonOfis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ofis dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? sorusunun cevabını da kolaylıkla bulabileceğiniz bu yazıda siz de birkaç püf nokta ile daha...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Ofis dekorasyonu yaparken; bazı eşyalar özenli olarak konumlandırılmalı, çalışanlar ve ofisi kullananlar için oldukça elverişli bir ortam yaratılmalıdır. Ofis dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? sorusunun cevabını da kolaylıkla bulabileceğiniz bu yazıda siz de birkaç püf nokta ile daha kullanışlı ve daha ferah bir ofis dekorasyonu yapabilir ve görsel olarak da muazzam bir dizayna imzanızı atabilirsiniz.

Ofiste dekorasyon yaparken; ısı ve ışık dengesi iyi ayarlanmalı ve oda sıcaklığının kimseyi rahatsız etmemesi sağlanmalıdır. Akabinde ofis eşyaları kullanışlı yerlerde olmalı ve işleri kolaylaştırıcı malzemeler ofiste bulundurulmalı, gereksiz eşyalar ortadan kaldırılmalı, dolaplar ve çekmeceler organize edilmelidir.

Malzemeler Düzenli ve İşlevsel Olmalı

Ofiste kullanacağınız çalışma masaları temiz, düzenli ve herkesin kendi alanına ait olmalıdır. Böylece herkesin çalışma alanı sınırlarla çizilmeksizin ayrı ve özel olmalıdır. Ortak çalışma alanları ise; kullanılan eşyaların herkese yakın mesafede ve herkesin kullanabileceği ölçüde konumlandırılmalıdır. Ofis dekorasyonu her zaman için şık, hava alan, düzenli, yormayan ve cool bir havaya sahip olmalıdır. Bu sayede çalışanları yormadan uygun ve kullanışlı bir ofis ortamı yaratılmış olacaktır.ofis dekorasyonu nasil yapilir

Gün Işığı Önemlidir

Ofiste mümkün olduğunca gün ışığından faydalanılmalı, oda her zaman açık, ferah ve iyi aydınlatılmış olmalıdır. Ofis dekorasyonu yapılırken mümkün olduğunca pencerelerden faydalanılmalı ve pencere önüne dolap vs. eşyalar konumlandırılmamalıdır. Havayı ve gün ışığını kesen eşyalar, camların önüne koyulmamalıdır.

Renklerin Uyumu ve Ergonomik Dizaynlar

Ofis dekorasyonu yapılırken; renklerin uyumuna dikkat etmek gerekir. Ofis atmosferinde ılımlı, sakin ve dingin renkler hakim olmalıdır. Gözü yoran yahut boğuk ve karanlık gösteren renklerden ziyade açık, ferah, pastel tonlarda bir ofis rengi odaya hakim olmalıdır. Eşyaların dizaynı da ofisin aydınlık yahut karanlık görünmesine de sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenlerle açık renk eşyalar ve kapının ve pencerenin konumunu engelleyecek konumlar olmamalıdır. Siz de tüm bu fikirlerle sade, ergonomik, yormayan güzel bir ofis dekorasyonu yapmış olursunuz. Akabinde daha verimli bir çalışma ile karşılaşacağınızdan da emin olabilirsiniz. Koyu renkli ve rahatsız koltuk ve sandalyelerden de mümkün olduğunca uzak durmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!