Ana SayfaGüzellikUyku Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalı?

Uyku Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalı?

Çünkü gece boyu cilt kendini yenilemeye başlar ve hücreleri harekete geçirir. Bu durumda uyku öncesi nasıl cilt bakımı yapılmalı?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Cilt bakımının düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir. Özellikle de yaşam koşulları, stres, hava kirliliği, çevresel faktörler ve mevsimsel değişiklikler cildin yapısını bozmaktadır. Gün boyu cilt yıpranmasından dolayı gece yatmadan önce mutlaka iyi bir cilt bakımı yapılmalıdır. Çünkü gece boyu cilt kendini yenilemeye başlar ve hücreleri harekete geçirir. Bu durumda uyku öncesi nasıl cilt bakımı yapılmalı? İlk olarak makyaj kesinlikle ciltten arındırılmalı ve cildinize uygun temizleyiciler kullanmanız gerekmektedir. Ancak temizleyici ürünler kullanarak cilt tamamen temizlenmez. Bununla beraber tonik, nemlendirici ve çeşitli maskeler uygulamanız gerekir.

Uyku Öncesi Cilt Bakımının Önemi

Yapılan araştırmalara göre cildin yenilendiği vakit uyku öncesidir. Gece uyurken cilt hücreleri harekete geçer ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Gün içerisinde cilt bakteri biriktirir ve sebum üretimi artar. Uyumadan önce cilt temizlenmediği sürece gözenekler tıkanır, akneler oluşur ve cildin sağlığı bozulur. Bu sebeple uyku öncesi cilt bakımı göz ardına alınmamalı ve ertelenmemelidir.uyku oncesi nasil bir cilt bakimi yapilmali

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gün boyu yaşadığınız stresin ve yorgunluğun üstesinden gelmek için iyi bir cilt bakımı yararlı olacaktır. Uyumadan önce cilt temizliğinin yapılması oldukça önemli bir aşamadır. Cildinizi temizledikten hemen sonra cilt tipinize uygun olan tonikler kullanabilirsiniz. Tonik uygulaması gözenekleri daha iyi temizler ve nefes almasına yardımcı olur. Aynı zamanda göz torbalarının oluşmasını engellemek için masaj yapabilirsiniz. Masaj kan akışını güçlendirir ve göz torbalarının oluşumunu engeller.

Uyku Öncesi Maske Uygulamaları

Cildin daha iyi temizlenmesi için gece yatmadan önce nemlendiriciler ve maskeler kullanabilirsiniz. Cildinize uygun maske yapmalı ve içerisinde kimyasal maddeler içermemelidir. Aynı zamanda cildinizi temizledikten sonra kurumaması için nemlendirici kullanmalısınız. Bu sayede gece uyurken yağ üretimi azalacaktır. Gözeneklerin sıkılaşmasını ve göz altı torbalarının oluşumunu engellemek için buz kompresi yapabilirsiniz. Yüzünüzde bir küp buz gezdirerek cildinizin kan akışını hızlandırabilirsiniz. Böylelikle cildiniz tüm gece yenilenecek ve hücreleri harekete geçirecektir. Gece yatmadan önce cildinize aloe vera, badem yağı ve hindistan cevizi yağı sürerek, cildinizin tüm gün nemli kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!