Ana SayfaDekorasyonİç DekorasyonEvinizi renklendirecek dekorasyon önerileri

Evinizi renklendirecek dekorasyon önerileri

Dekorasyon önerileri bazen ufak aksesuarlar bazen yeni katılan bir renk bazen ise evdeki mevcut eşyaların yer değişimi evin havasını değiştirecek ve dekorasyonunuz yenilenmiş olacaktır.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Evimiz bizim kalemiz. Günün yorgunluğunu attığımız rahatladığımız yer. Ancak evlerimize çok fazla vakit ayıramıyoruz. Yeni bir dekorasyon için bir bütçemiz ve o dekorasyonla ilgilenecek vaktimiz yok diye düşünebilirsiniz. Ancak evinizin dekorasyonunu değiştirmek sandığınız gibi çok büyük bir iş değildir. Dekorasyon önerileri bazen ufak aksesuarlar bazen yeni katılan bir renk bazen ise evdeki mevcut eşyaların yer değişimi evin havasını değiştirecek ve dekorasyonunuz yenilenmiş olacaktır.

Kapılar

Bir evin stiliyle ilgili en önemli ipucu kapılarıdır. Kapıların rengi ve kulplarını değiştirebilirsiniz.

Kapılarınızı değiştirebileceğiniz gibi var olan kapınızı boyayabilirsiniz.

Renkli yastıklar

Sade bir evi hareketlendirmek için en kolay yol seçeceğiniz renklerle bir yastık kombini oluşturmanızdır. Tek yapmanız gereken istediğiniz kadar yastık kılıfı almaktır.

Duvar kağıdı ve boya

Evinizde bir duvarı duvar kağıdı veya farklı bir renk olarak boyamak evinize bir anda renk katacaktır. Örneğin TV ünitesinin arkasındaki duvarı salonunuzun genel havasıyla uyacak bir renge boyayabilir ya da duvar kağıdı ile hareketlendirebilirsiniz. Bu işi profesyonel bir boya ustasıyla yardım alarak yapabileceğiniz gibi kendiniz evde de yapabilirsiniz.

Aksesuar kullanımı

Evinizin renk ve stiline uygun olarak çok abartmadan aksesuar kullanımı evinizin enerjisini anında değiştirecektir.

Berjer

Salonunuza odanızın genel havasına uygun bir renkle bir berjer ekleyebilir ya da var olan berjerinizi değişik bir desenle kaplayabilirsiniz. Zıt renkler ve ya geometrik desenli bir kumaş seçebilirsiniz. Yaptığınız ufak bir değişim evinizde tüm dekorasyonu yenileyecektir

Renkli mutfaklar

Mutfağınızda tezgah üstü renkli objeler kullanabilirsiniz. Masa örtünüzü değiştirebilir sandalyelerinize renkli puflar alabilirsiniz. Aynı zamanda günümüzde popülerleşen geleneksel terek modellerini renkli veya geleneksel modellerini kullanarak mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Halı örtüleri

Var olan halılarınızı piyasada çok çeşitli bulunan halı örtülerinden alarak değiştirebilirsiniz. Böylelikle dönüşümlü olarak odalarınızın dekorasyonunu yenileyebilirsiniz.

Şık Avizeler

Evinizde yapacağınız bir diğer değişiklik ise avizeleriniz olacaktır. İsterseniz avizelerinizi değiştirebilir yada kendiniz halat ve ampul kullanarak farklı tarz avizeler tasarlayabilirsiniz.

Aynalar

Aynalar bulundukları ortama derinlik katan şık objelerdir. İstediğiniz tarz ve ebatta ayna bulabilir eğer isterseniz özel ayna kestirebilirsiniz.

Bitkiler

Evde bitki bakmayı seviyorsanız evinizin genel renklerine uyumlu yeşil yapraklı yada çiçekli bir bitki alabilirsiniz. Seçeceğiniz saksı ve çiçeğin rengi evinizin dekorasyonunu değiştirecektir.

Dekorasyon önerilerimizi sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

 

Bu Konular İlginizi Çekebilir!