Ana SayfaSağlıkBöbrek Temizliği Önemi?

Böbrek Temizliği Önemi?

Böbrek temizliği düzenliği olarak yapıldığında hayatınızı kurtarabilir. Çünkü böbrek yenilenebilir bir organ değildir. Böbrek temizliği doğal çözüm?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Böbrek temizliği düzenliği olarak yapıldığında hayatınızı kurtarabilir. Çünkü böbrek yenilenebilir bir organ değildir. Bir kez böbrek hastalığı meydana geldiğinde ortadan kaldırabilmesi mümkün olmayabilir. Böbrek rahatsızlıkları için gün içinde doğal tedbirler almanız önemlidir veya böbrek temizliği uygulamanız gerekmektedir.

Böbrek Temizliği Yapmak Zorunludur

Böbreklerimizin organizmada pek çok görevi olduğu için böbrek temizliği önemlidir ve mecburidir. Aksi takdirde zayıf böbrekler iş yapmayabilir.

Böbrekler Zehri Vücut Dışına Atar

Karaciğer ve bağırsaklardan sonra vücudumuzda zehirlerden arındırma olarak böbrekler gelir ve en mühim temizleme organımızdır. Bunlar doğru çalışmadığında vücudumuzda toksin birikimi olur ve yavaş yavaş bir zehirlenme zamanla ortaya çıkar. Bu durumda çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar.

Kan Üretir

Vücudumuza kan yapımında böbreklerde yer alır. Bir hormon üretip vücudumuza kırmızı kan hücreleri üretimine teşvik eder.

Böbreklerin Temizlenmesi Böbrek Zayıflığına Mani Olur

Sağlıklı beslenip ve bunu hayat tarzı benimsemek ile birlikte düzenli yapılacak böbrek temizliği ağır hastalıklara karşı bir korumadır.

Böbreklerin Zayıf Düşme Nedenleri

  • Az miktarda su içmek
  • Fazla kilo/obezite
  • Dengesiz ve sağlıksız beslenme
  • Kronik yüksek tansiyon
  • Alkol ve sigara kullanmak
  • Ağrı kesiciler
  • Antibiyotik ilaçlar
  • Diyabet şeker hastalığı
  • Kemoterapi ilaçları

Böbreklerimizin Temizlenmesi

Komple böbrek temizliği çok çeşitleri vardır.

Yeterli Miktarda Su İçmek

Herkes tarafından bilinen bir sonuçtur yeterli miktarda su içmek günde yaklaşık 2,-2.5 litre su içmek bile böbreklerimizin temizlenmesine çok yardımcı olmaktadır.

Dikkat: Böbrek fonksiyonları azalmış insanların diyaliz hastalarında olduğu gibi olan insanlar su miktarını hekimlerine başvurmalıdır.

Limon Sulu Su Böbrek Taşlarına Etki Eder

Gün boyu tükettiğimiz suyun bir miktarına taze sıkılmış limon katıldığında böbrek taşlarını tam anlamında yok eder. Limon suyunun yanı sıra sulandırılmış taze sıkılmış portakal suyu da etki etmektedir.

Alkolden Uzak Durun

Bütün alkollü içecekler idrar atımını çoğaltır ve buda vücudun kurumasına neden olur, buda taş oluşumunu kolaylaştırır. Alkol her şekilde böbreklerimiz için tehlikelidir. Daha tehlikeli bir durum ise tüketilen alkolün sadece %90’da miktarını karaciğer metabolize eder ve geri kalan kısmını ve orada böbrek dokusuna zarar verir.

Böbrek rahatsızlıkları ciddi bir durumdur erken tanı ve teşhis çok önemlidir farkına varıldığı an bir sağlık kurumundan yardım almanız gerekmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!