Böbrekleri Doğal Yolla Temizleyen Bitkisel Kür

Bu Doğal Ev İçeceğini Kullanarak Böbrekleri Hemen Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Böbrekleriniz kanınızı sürekli olarak filtreliyor, atık ürünlerin vücudunuzdan idrar yoluyla çıkarıldığından emin olabilirsiniz. Sağlıksız bir yaşam tarzı yaşadığınızda, bu toksinler birikerek böbreklerinizin işlerini yapmasını zorlaştırır. Bu yüzden, arada bir su almanız ve böbreklerinizi (karaciğerinizin yanı sıra) detokslamanız çok önemlidir. Bu alışkanlık, böbrek hastalıklarını, böbrek taşlarını ve vücudunuzdaki toksik birikimi önlemeye yardımcı olabilir.

Maydanoz Böbreklerine Nasıl Yardımcı Olabilir?

Maydanoz, böbrek sağlığı için önemli olan K vitamini, A vitamini, C vitamini, folik asit ve demir ile doludur.

Şaşırtıcı bir şekilde, maydanozun olumlu diğer etkileri:

Antimikrobiyal Antianemik Menorajik ( adet söktürür ) Antikoagülan ( kan sulandırıcı ) Antihiperlipidemik (kan yağını düşürür) Antihepatotoksik (karaciğer toksisitesini önler) Antihipertansif (tansiyonu düşürür) Diüretik ( idrar söktürücü ) Hipoglisemik ( kanda şeker yetersizliğini önler ) Hi- poürisemik ( kanda ürik asit seviyesini düzenler ) Anti-oksidatif ( oksit giderici ) Östrojenik (adet döneminin yönetilmesine yardımcı olur)

Geleneksel tıp böbrek taşlarından kurtulmaya yardımcı olmak için maydanoz kullanımını önerir.

Maydanoz çayı, böbrek taşlarını “zorlayabilen” idrar üretimini ve akışını arttırarak böbreklerinizi temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca, böbrek dokusuna tuz emilimini engelleyerek böbrek taşlarının oluşumunu önlediği söyleniyor.

Bu çay, anksiyeteyi azaltmak ve sinirleri yatıştırmak için de kullanılabilir.

Böbrekleri temizlemek için maydanoz çayını nasıl yaparız?

Taze maydanoz daha güçlü bir çay yapar, ancak arzu ederseniz bunları bir avuç kuru maydanoz yaprağı ile değiştirebilirsiniz.

İçindekiler:

1 demet taze organik maydanoz yaprağı 8 bardak süzülmüş su 2 yemek kaşığı saf, organik bal Taze sıkılmış yarım limon suyu

Hazırlanışı:

Yaprakları yıkayın ve doğrayın, büyük parçalar halinde bırakın. Orta ısıda su kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra yaprak ekleyin ve daha az ısı uygulayın. 10 dakika pişirin. Kapaklı büyük bir sos tavaya süzün ve soğumaya bırakın. Tadının iyi olması için limon ve bal ekleyin. Günde 1-2 bardak iç. Cam kaplarda buzdolabında bir haftaya kadar saklayın.

Şu anda reçeteli ilaçlar alıyorsanız veya başka hastalıklardan kaynaklanan böbrek rahatsızlığındanmuzdaripseniz, maydanoz çayı almadan önce doktorunuzla konuşun.

Maydanoz çayı menstürasyon ve kürtajı tetikleyebilir, bu nedenle hamile kadınlar bu çayı içmekten kaçınmalıdır.

Yorum Yapın