Ana SayfaSağlıkDamar Tıkanıklığı Belirtileri Nedenleri ve Tedavisi?

Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nedenleri ve Tedavisi?

Damar Tıkanıklığı Belirtileri? Damar Tıkanıklığı Nedenleri? Damar Tıkanıklığı Tedavisi Nasıl Yapılır? Damar yoluyla kalbe beslenme sağlanmaktadır.

Kanal D Sağlık
Kanal D Sağlık
Youtube Kanalı

Yazar İçerikleri

Damar Tıkanıklığı Kan damarları, kardiyovasküler sistemin önemli bir parçasıdır. Çeşitli organ ve vücut bölgelerine kan damarları aracılığıyla kan pompalanır. Damar yoluyla kalbe beslenme sağlanmaktadır. Bu beslenme sonucu kanda pıhtılaşma meydana gelmesiyle kan damarları tıkanmaktadır. Tıkanmalar ciddi sonuçlar verebilmektedir. Belirlenen doktorunuz tarafından tahliller ve analizler sonucu bazı uygulamalar gerçekleşmektedir.

Kan Pıhtılaşması Nedenleri?

Sinir hücrelerini etkileyen birçok ölü hücre damar tıkanıklığa yol açmaktadır. Kan pıhtılaşması, iyi bilinen anjine, kalp yetmezliği, koroner kalp hastalığı, felç ve diğer ismi ile arter solüsyonu ve ilgili damar tıkanıklığına ek olarak, pek çok hastalığın nedenini ortaya koymaktadır. Bunlardan bir tanesinde damar tıkanması ödem veya ağrıdır. Kan damarları neden bloke edilmektedir? Önce vücudumuzdaki normal pıhtılaşma ve hemofil mekanizmaları kısaca anlatılmaktadır. Kan pıhtılaşma sistemi, aşırı hareketlilik, kan akımı, basküller endotelyal hücre hasarı veya diğer nörolojik etkinlik, zayıf kan dolaşımı kan akış bozukluklarına neden olmaktadır. İlaçlarla hasar bloke edildikten sonra, ilgili organ veya kısımda lezyonlar gelişmektedir.

Damar Tıkanıklığında Temel Neden

Koroner arter tıkanırsa, ameliyat gerçekleşmektedir. Ancak damar tıkanıklığı temel nedeni belirsizdir. Uzun yıllardır modern bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Kan damarlarını tıkayan kan pıhtıları, aynı zamanda kan damarı duvarlarını korurlar ve basküller kan duvarı hücrelerine zarar vermezler. Bir dişi karotis arter stenosu, iki kol arasında kan basıncında 50Hg / ml’lik bir fark yaratmaktadır. Bu dozajlar çok uygun ve dikkatli uygulanmaktadır. Doğru tedavi uygulanmazsa kan duvarları çatlayabilir ve damar tıkanıklığı şiddetlenmektedir.

Damar Tıkanıklığında Göğüs Basıncı

Birçok parmak uyuşması sabah sertliği, kan dolaşımı nedenine ilaveten, genel damar tıkanıklığı, kan dolaşımını etkileyen nedenlerden biridir. Göğüs basıncı, nefes darlığı, tipik belirtilerdir. Dilaltı tableti göğüs rahatsızlığını azaltır kalp kan damarlarını genişletmek için tasarlanmıştır. Buna ek olarak, düşük kan basıncı, beyinde yetersiz kan akışı ve felç ile sonuçlanan ciddi hastalıklar doğurmaktadır. Ciddi boyuttaki kalp hastaları çoğunlukla iyileşmez damar genişlemesi oluşmaz, damarda oluşan kan pıhtısını gidermek için , antikoagülan alınması gerekmektedir.

Acilen Hastane

Damar tıkanıklığı tedavisi problemleri olan kişilerin tedaviyi belirlemek için semptomlara bağlı olarak üç yüksek, düzenli kontrolden geçirilmesi gerekmektedir. Damar gerginliği, göğüs gerginliği, kompresyon gibi durumda hemen tedavi edilmektedir. Geciktirilmeyecek şekilde hemen kardiyak kateterizasyon yapabilen bir hastaneye gidilmektedir.

Damar tıkanıklığının belirtileri nelerdir?

Damar Cerrahisi Uzmanı Hasan Tüzün: Basit bir halsizlik damar tıkanıklığı olabilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!