Ana SayfaSağlıkBitkisel TedaviDepresyon Bitkisel Tedavi Ve Uygulamaları

Depresyon Bitkisel Tedavi Ve Uygulamaları

Depreyon bitkisel tedavisi kantaron, melek otu, gelincik, kedi otu, ginseng kanıtlanmış bitkisel ilaçlardan birkaç tanesidir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Depresyon Bitkisel Tedavi Ve Uygulamaları – Aslında, depresyon temel olarak uykusuzluk, kötü iştah gibi nedenlerden kaynaklanan psikolojik stresten kaynaklanır ve bu da yerel beyin atropini ve düşünme bozukluğuna neden olmaktadır. Sürekli olarak düşünen ve üreten bir beyin. Gelecekteki yaşam hedefleri için sürekli değişen bu arzular, yaşamlarımızı iyileştirmek, sıkı çalışmak, mutlu olmak için aralıksız çaba sarf etmemize yol açıyor. Aslında, bu beyin gelişiminin önemli bir göstergesidir. Depresyonun sebebi mutsuzlukta olabilmektedir.

Depresyon ve İntihar

Depresyon, intiharın önemli nedenlerinden biridir. İntihar belki de ölen kişi için bir rahatlamadır, ancak sevdiklerine olan darbe çok büyük ve hatta sevilen birinin ölümüdür. Bu nedenle, depresyonun zararı temel olarak anlatılmaktadır. Modern tıbbın depresyon üzerine birçok araştırması olmaktadır. Depresyon tedavisi beyin hasarıyla genetik değişimlere kadar insanların en temel olarak depresyonu tanımadıklarıdır.

Depresyonda İlaç

Bununla birlikte, tıp tarafından geliştirilen sentetik ilaçlar, depresif belirtilerin iyileştirilmesinde etkili olmasına rağmen, tedavi edilemez ve uzun süreli ilaç tedavisinde iyi sonuç alınamamaktadır. Sentetik ilaçların yan etkileri ve ilaç direnci nedeniyle, sentetik sorunlar uzun süreli kullanımda zararlı olabilmektedir. Sentetik tedavide hastalık ve korunma etkinliğini değerlendiren 300’den fazla standartlaşmış bitkisel klinik çalışmasının olduğunu söylemektedir. Bugünün Avrupa’sında, çoğu bitki, hatta bitkisel karışımlar, düzenli uyuşturucular olarak kayıtlıdır, bu da sentetik ilaçlarla aynı değerde olabilmektedir. Birçok durumda, bitkisel tedavi genel farmakolojik etkisi ve terapisttik etkinliği, tek bir bileşikten değil, katkı maddeleri veya sinerji farmakolojik etkiler üreten çeşitli bileşiklerden meydana gelmektedir.

Çeşitli İlaçların Farmakolojik Etkileri

Depresyon merkezi sinir sisteminin iki yönlü regülasyonu, aşırı inhibisyon normale döner. Bileşik bitki tabletleri, kan damarlarını genişletmek, kan dolaşımını geliştirmek ve beyindeki oksijen kaynağı ve beslenmeyi arttırmak. Kanda Potasyum, aloe olan kan kalitesini arttırır, bağırsak hareketlerini artırır, sindirimi ve iştahı iyileştirir. Depresyon tabletleri, bağışıklığı arttırır, kuru ağız ve kabızlığın yan etkilerine neden olmaz.

Depresyona Bitkisel Tedavi

Depreyon bitkisel tedavisi kantaron, melek otu, gelincik, kedi otu, ginseng kanıtlanmış bitkisel ilaçlardan birkaç tanesidir. Kantaron tedavisinde su kaynadıktan sonra kantaronu ekleyin ve tüketmeden önce 5 dakika demleyin soğuduktan sonra içilmektedir. Gelincik 10 dakika demleyip kullanılmalıdır. Melek otu çay gibi demlenir ve tüketilir. Kedi otu kaynatılmış suya 1 kaşık atılır ve demlendikten sonra kullanılmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!