Ana SayfaSağlıkBitkisel TedaviTopuklardaki çatlakları birkaç günde iyileştiren yöntem!

Topuklardaki çatlakları birkaç günde iyileştiren yöntem!

Topukların çatlaması sadece ciddi bir sağlık durumu değil, aynı zamanda çok acı verici, kalıcı ve yaşam kalitesini bozabilen bir durum.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

İşin sırrını Büyükannem ’den öğrendim. Sadece birkaç gün içinde topuklarımdaki çatlakları iyileştirdi. Bu problemin kıymetli zamanınızın bir kısmı ve sizin birkaç basit malzemenize mal olacak kolay bir çözümü olmasına rağmen.İşiniz bittikten sonra, yenilenmiş ayakların daha önce olduğu gibi çalıştığını izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz

İşte Topuklardaki çatlakları birkaç günde iyileştiren yöntem

Sıcak Su Tedavisi için Gerekli Malzemeler

Hafif Ilık Su 2 Kaşık Kabartma Tozu (Karbonat ) Sünger Taşı ( Ponza Taşı ) 2 Kaşık tuz

Sıcak Su Tedavisi

Küvette ılık su dökün. Kabartma tozu ve tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Ayaklarınızı suya sokun ve 15 dakika boyunca harekete bırakın. Son olarak, ponza taşı ile sağlıksız deriyi pul pul dökün ve ayaklarınızı kurulayın.

Losyon Tedavisi

Gerekli Malzemeler: 2 Kaşık sıvı yağ Şeker

Bir kase alın ve 2 kaşık sıvı yağ ve 1 kaşık şekeri karıştırın. Bu losyon ile 5 dakika masaj yapın. Son olarak, her zamanki gibi durulayın

Nemlendirici Tedavisi

Gerekli Malzemeler: Bir Mum Sıvı yağ

Bir kâsede 2 kaşık yağ ve bir parça mum ekleyin. Malzemeyi eriyene kadar kâse içinde sıcak suya koyun. Eridikten sonra karışımı soğumaya bırakın ve ayaklarınıza sürün. Yatmadan önce kışlık çoraplarınızı giyin.

İşte bu kadar ! Ayaklarınız bir kez daha tamamen taze ve sağlıklı.

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir

Bu Konular İlginizi Çekebilir!