Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYaz Mevsimi ve Cilt Bakımı

Yaz Mevsimi ve Cilt Bakımı

Bu nedenle yaz mevsimi ve cilt bakımı son derecede önemlidir. Fakat cilt bakımı yapmadan önce cildinizin yapısını bilmelisiniz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Mevsim değişikliklerinde cilt olumsuz etkilenir. Özellikle de yaz mevsimlerinde doğru cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir. Çünkü cilt yaz mevsiminde daha çok yıpranır ve bakterilerin artmasına neden olur. Aynı zamanda uzun süre güneşte kalmak cilt kırışıklıklarına ve cilt kusurlarına yol açıyor. Bu nedenle yaz mevsimi ve cilt bakımı son derecede önemlidir. Fakat cilt bakımı yapmadan önce cildinizin yapısını bilmelisiniz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz mat görünüm sağlayan ve yağı dengeleyen bakımlar yapmalısınız. Kuru ciltler ise, nemlendirici özelliğine sahip bakım uygulamaları yapmalıdır. Böylelikle cildiniz yaz mevsimine karşı dirençli olacaktır.

Yaz Mevsiminde Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalı?

Yaz mevsiminde iyi bir cilt bakımı yapmak için ilk olarak cildinizin yapısını bilmeniz gerekiyor. Doğru cilt bakım ürünleri ile cildinize düzenli uygulamalar yapabilirsiniz. Cilt bakımı yapmadan önce cildinizi doğru temizleyiciler il temizlemeli ve cildinizi tüm kirden arındırmalısınız. Daha sonra cildinize uygun maskeler uygulayabilirsiniz. Maskeler ciltte maksimum yarım saat beklemelidir. Aksi halde cilt yıpranabilir ve pul pul dökülebilir. Maske uygulamasının ardından cildinize tonik ve nemlendirici uygulamalısınız.yaz mevsimi ve cilt bakimi

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz aylarında cilt diğer mevsimlere göre daha hassas olur. Bunun nedeni ise, güneş ışınları ve toksinlerin birikmesidir. Aynı zamanda sivilce ve akne eğilimi artar. Yaz mevsimlerinde cilt bakımı yaparken güneş ışınlarından uzak kalmalısınız. Cilt bakımınızı yaptıktan sonra makyaj uygulanmaması gerekir. Eğer dışarıya çıkmanız gerekiyorsa, mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız. Aksi halde güneş ışınları cildinizi etkiler ve lekelere neden olabilir.

Yaz Mevsiminde Cildi Nasıl Koruruz?

Sıcak mevsimler cildi direkt olarak olumsuz etkiler ve cilt sorunlarına yol açar. Bu aylarda cildi korumak son derecede önemlidir. Yaz mevsimlerinde derin peeling uygulamaları kesinlikle yapılmamalıdır. Bol miktarda su tüketilmeli ve güneş koruyucu kremler mutlaka uygulanmalıdır. Aynı zamanda cildi nemli tutmak gerekir. Cildinize uygun nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sabah ve akşam düzenli olarak cildinizi temizlemelisiniz. Böylelikle cildiniz dış etkenlere karşı korunacak ve zarar görmeyecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!