Ana SayfaSağlıkBitkisel TedaviŞerbetçi Otu Faydaları Nelerdir?

Şerbetçi Otu Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere şerbetçi otu faydaları nelerdir?  Sorusunun cevabını vereceğiz. Dünya üzerinde bulunan insanların başına dert olmuş...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu yazımızda sizlere şerbetçi otu faydaları nelerdir?  Sorusunun cevabını vereceğiz. Dünya üzerinde bulunan insanların başına dert olmuş birçok hastalık ve bu hastalıkları yenebilmek için geliştirilmiş olan sayısız tedavi yöntemleri vardır. Her yerde kabul görmüş olan asıl tedavi, bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlere sahip modern tıptır. Fakat halk içerisinde kabul gören bir başka tedavi şekli de bulunmaktadır. Bilimsel anlamda işe yaradığı kanıtlanmamış olsa bile pek çok kişi tarafından kabul edilen ve genellikle bitkilerden elde edilen ilaçların uygulandığı alternatif tıp, en çok kabul edilen tedavi şekillerinden bir tanesidir. Alternatif tıp, ilaç olarak doğada bulunan bitkilerin kullanıldığı 1 tedavi grubudur. Alternatif tıpta kullanılmakta olan pek çok bitkiden 1 tanesi de şerbetçi otudur. Şerbetçi otu, bira yapımında kullanılması ile bilinse de birçok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Şerbetçi Otunun Faydaları

Şerbetçi otunun, birçok faydası olduğu düşünülen bir bitkidir. Bilimsel 1 dayanağı olmayan şerbetçi otunun faydaları, alternatif tıpta kabul edilmiş bir durumdur. Şerbetçi otunun kürü, şerbetçi otu yağı, şerbetçi otu çayı gibi çeşitli uygulama şekilleri vardır.

Şerbetçi otunun en fazla bilinen faydası göğüs büyütme özelliğidir. Şerbetçi otunun göğüs büyütme amacı için kullanılmasından dolayı daha çok kadınların kullanmış olduğu bir bitkidir. Bu aşamada şerbetçi otu, kaynatılıp öğütüldükten hemen sonra bir vücut kremiyle karıştırılır. Böylelikle krem kıvamına gelen bu karışım, göğüslere uygulanır. Şerbetçi otu ile çörek otu yağının karışımı da göğüs büyütme uygulamasının bir diğer yöntemidir. Bu yöntemlerin faydalarının bilimsel anlamda kanıtlanmadığı ve ciddi oranda tehlikeli sonuçlar doğurabileceği kesinlikle unutulmamalıdır.

Şerbetçi otunun en önemli ve faydalı özelliklerinden birisi de idrar söktürücü özellikte olmasıdır. İdrar söktürücü yiyecek ve içecek tüketilmesi, vücutta hastalığa neden olan maddelerin dışarı atılmasını sağlamaktadır. İdrar söktürücü olarak düşünülen şerbetçi otu da bu amaçla çok sık kullanılmaktadır. Şerbetçi otu, vücuttaki enfeksiyonu atmaya ve kanı temizlemeye de yardımcıdır. Saç için de oldukça faydalıdır ve saçları güçlendirir. Bu faydaları sağlamak için en çok kullanılan şerbetçi otunun tarifi ise şerbetçi otu çayıdır. Bu gibi sağlık sorunlarında şerbetçi otu kullanımından önce bir doktora başvurmak çok faydalı olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!