Ana SayfaGüzellikCilt BakımıSiyah Maske Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Siyah Maske Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Cildin yapısını bozmadan farklı ve özel bir temizlik sağlar. Genel olarak bakacak olursak siyah maske ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan siyah maskeler kadınların en çok rağbet gösterdiği kozmetik üründür. Cildin kirden, yağdan ve tozdan derinlemesine temizliği için günlük olarak kullanılan siyah maskeler kolay kullanımıyla da ilgi çekmektedir. Sadece yüz kısmına uygulanan siyah maskeler görünüm açısından diğerlerine göre daha değişik dursa da cildin yapısını bozmadan farklı ve özel bir temizlik sağlar. Genel olarak bakacak olursak siyah maske ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Siyah Maskenin İçeriği

Özel maddelerden oluşan siyah maske kolay sürülebilir özelliği ile dikkatleri üzerine toplamıştır. Bu özel maskenin içinde aktif kömür, Hindistan ceviz kabuğu, bambu, odun, fındıkkabuğu gibi maddelerin yüksek ısıda eritilerek laboratuar şartlarında oluşturulmasıyla ortaya çıkmaktadır. Siyah maskenin içinde yararlı elementler ise; kalsiyum, çinko ve potasyum yer almaktadır. Son 3 yılın en fazla tercih edilen kozmetik ürünü olmasıyla sağladığı faydalarda oldukça fazladır.

Siyah Maske Nasıl Kullanılır?

Siyah maskeler kadınların elin altında sürekli olan bir malzemedir. Siyah maskelere elinizi sürmeden uygun fırça yardımıyla yüzün gözaltları hariç her kısma sürülebilir. Yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra kuruyan siyah maske ılık su ile temizlenmektedir. Cildinizde siyah noktalar varsa 15 dakika fazla olarak bekletilmesinde fayda olacaktır. Tamamen kuruyan siyah maske soyularak da temizlenebilir. Siyah maskeyi haftada yalnızca 2 gün kullanmak cilt bakımı için yeterli olacaktır. Siyah maske yüze daha çok uygulanmakla birlikte boyun ve dekolte kısmına da uygulanmaktadır.

Siyah Maskenin Faydaları Nelerdir?

Siyah maske düzenli olarak kullanıldığında fayda sağlamaktadır. Ciltte tıkanan gözenekleri açar. Siyah noktalarda derinlemesine temizlenmektedir. Kırışıklıkları azaltır. Ciltte oluşan ölü derilerini azaltmaktadır. Yüzde oluşan leke ve sivilcelerin de giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt daha parlak ve canlı görünmektedir. Yüzde oluşan bakteriler ve toksinler bu maske ile arındırılmaktadır. Ciltte oluşan fazla yağlanmayı gidermektedir. Cildin parlayan kısımları bu maske sayesinde daha orta düzeye gelecektir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde mutlaka uzman bir hekime başvurmak gerekir. Siyah maskenin cildin daha genç görünmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!