Ana SayfaModaSaç ModelleriEn Kolay Şekilde Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır?

En Kolay Şekilde Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır?

Uygulama konusunda başarılı değilseniz en kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır? Hakkında bilgi sahibi olarak sizde oldukça...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Saçlar, görüntü bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bir bütün olarak düzgün bir görüntü sergileyebilmek için saç şekliniz kıyafetinize göre olmalıdır. Bu durum gerek iş hayatınızda gerekse günlük hayatınızda dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken bir durumdur. Genel olarak kadınlar saç bakımı ve saç yapımı ile ilgili konulara erkeklere oranla daha fazla önem verir. Ancak bu durumun istisnaları da olabilir. Eğer saçlarınıza örgü modelleri yaparak şekil vermeyi seviyorsanız ama örgü modellerini saçlarınıza uygulama konusunda başarılı değilseniz en kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır? Hakkında bilgi sahibi olarak sizde oldukça kısa süre içerisinde kolay bir şekilde saç modellinizi yapabilirsiniz.

Balıksırtı Örgünün Kolay Yapım Teknikleri

Balıksırtı saç örgüsünü kolay bir şekilde ve kısa sürede yapmak istiyorsanız ilk olarak saçlarınızı taramalısınız. Saçlarınızı örgü modeli yapmadan önce taramanız saçlarınızın kolay parçalara ayrılmasını sağlar. Daha sonra eğer örgünüzün net olmasını ve kusursuz görünmesini istiyorsanız saçlarınızı bir düzleştirici yardımıyla düzleştirin. Örgünüzü yapmaya başlamadan önce saçınızı en tepeden 3 parçaya ayırın ve normal bir örgü yapın. Daha sonra her örgütü alttan biraz saç alarak örmeye devam edin. Son aşamada yine normal örgü yapın ve saçınızı bağlayın. Bu kolay yöntem ile saçlarınızı pratik bir şekilde balıksırtı örgüsü yapabilirsiniz.

Balıksırtı Örgüsü Nerelerde Kullanılır?

Saçlarınızı toplu hâlde daha çok seviyorsanız ve bu şekilde kendinizi daha rahat hissediyorsanız örgü modelleri sizin için en uygunu olacaktır. Balıksırtı saç örgüsünü pek çok alanda kullanabilir ve farklı kıyafetlerinizi balıksırtı örgü ile kombinleyebilirsiniz. Balıksırtı örgü modelini okulda, işte, toplantılarınızda ve davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balıksırtı Örgü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak kusursuz bir örgü görüntüsü istiyorsanız saçınıza örgü yaparken hiçbir saç telinizin dışarıda kalmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü dışarıda kalan saç tellerinizi örgünüzü açmadan içeri katmanız pek mümkün değildir. Ayrıca örgünüzün sıkı görünmesini fakat sıkı olmamasını istiyorsanız saçlarınızı örmeye en tepeden değilde saçınızın alt kısımlarından başlamalısınız. Böyle küçük şeylere dikkat ederek düzgün bir balıksırtını pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!