Ana SayfaSağlıkSağlıklı Kalmak İçin Doktora Gitmek Şart Mı?

Sağlıklı Kalmak İçin Doktora Gitmek Şart Mı?

Doktora gitmek için hasta olmayı değil sağlıklı kalmayı seçersek vücudumuza yapacağımız en büyük iyilik olacaktır.

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Ülkemizin gizli kalmış sorunlarından birisi de hastane ve doktor korkumuz. Hastanenin kapısından içeri girdiğimizde veya doktorun karşısına geçtiğimizde hasta olacağınız veya hastaysak daha kötü olacağımızı düşünmemiz hiç bir zaman değişmedi. En büyük tedavi sağlıklı kalmak felsefesi ülkemizde giderek yaygınlaşan bir literatür haline gelmekte. Doktora gitmek için hasta olmayı değil sağlıklı kalmayı seçersek vücudumuza yapacağımız en büyük iyilik olacaktır. Sağlıklı kalmanın uzmanı olan doktorlarımızın bize vereceği bilgi ve yöntemlerle kendimizi koruma altına almış oluruz.

Doktorlar bizi tedavi eden sihirli eller dışında sağlığımızı inceleyen, soruşturan ve koruma altına alan birer sağlık dedektifleridir aslında.

Sağlıklı Kalmak İçin Doktora Gitmek Şart Mı?

Her bireyin kendi alanında bilgi ve birikimlerini aktarması diğer bireylerinde o konu hakkında izleyeceği yolu belirlemekte etkili olur. Bir fabrika mühendisin çalışanlara eğitim amaçlı düzenlediği toplantılara hazırlanırken öncelikle bir eğitmenden yardım istemesi gayet normal. Çünkü biliyoruz ki eğitim vermek o eğitmenin işi. Mühendisimiz anlatacağı bilgilere sahip olsa da bunu eğitime dökmek için bir eğitmen görüşüne ihtiyacı olacaktır. Doktorlarımız da sağlığımızı koruma adına başvurabileceğimiz en donanımlı fikir yuvasıdır. Hastalıkların bu kadar kolaylaştığı bir dönemde hastalığa çare aramak yerine sağlıklı kalmaya çare aramak daha akla uygun.

Sağlıklı Kalmak Mı Zor Hasta Olmak Mı?

Sağlıklı kalmanın giderek zorlaştığı dünyada hasta olmak tam tersiyle bir ivmeyle artış göstermektedir. Yediğimiz yemekten, kullandığımız elektronik cihazdan hatta yürüdüğümüz yoldan bile hastalanabilir duruma geldik. Giderek artan teknolojinin en büyük zararlarından birisi de belki de bu oldu. Artan teknolojinin vücudumuza oluşturduğu zararlar anlatılamayacak kadar büyük boyutlara ulaşmaktadır. Günlük yaşantımızda bunların birçok örneğini görmemiz gayet mümkün.

Hayatımızı sürdürmek adına aldığımız gıdalarda organik ürün bulmak neredeyse imkânsız hale geldi. Üretiminden tüketimine kadar birçok evreden geçmesine rağmen, her evre sağlığımız adına olumsuz etken oluşturmaktadır. Sağlımızı tehdit eden birçok etken varken sağlıklı kalmak neredeyse yok olacak seviyelere geldi. Hayatımız boyunca kaçamayacağımız bu gerçeklerden korunma ihtiyacı hissetmemiz gayet normal bir durumdur. Sağlıklı kalmanın giderek zorlaştığı bu dönemde konunun uzmanı doktorlarımız en büyük destekçimiz ve yol arkadaşımız olacaktır.

Sağlığımızı korumak kendimiz için yapacağımız en büyük iyilik olacaktır. Sağlıklı iken doktorumuzla rutin aralıklarla yapacağımız kontrol ve tetkikler bize sağlığımız hakkında bilgi verme olanağı sunacaktır. Sağlık uzmanı olarak da adlandırabileceğimiz doktorlarımızın tavsiye ve yönlendirmeleri sayesinde sağlığımızı korumak daha kolay bir hale gelecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!