Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSüt Maskesi Saça Nasıl Uygulanır?

Süt Maskesi Saça Nasıl Uygulanır?

Ancak bu maskeleri uygulayacak olanlar nasıl uygulanması gerektiğini tam bilmediklerinden dolayı süt maskesi saça nasıl uygulanır?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bildiğiniz gibi sütün faydaları saymakla bitmez. Çocuklara, yetişkinlere veya her yaştan insana sütün birçok faydası vardır. Sütün içerisinde birçok vitamin ve mineraller bulunmakta. Bu vitamin ve mineralleri vücudunuza alabilmenin en iyi yolu içerek almaktır. Ancak bazen sütün faydalarından cildimizi veya saçlarımızı da yararlandırmak isteriz. Bu durumda devreye süt maskeleri girer. Birçok süt maskesi tarifi mevcuttur. Cildinizdeki ve saçlarınızdaki problemleri bu maskelerle ile giderebilmeniz mümkündür. Süt, potasyum, karbonhidrat, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, A vitamini, D vitamini, B6 vitamini, B 12 vitamini ve çeşitli minerallerden oluşur. Bu saydığımız vitaminler ve mineraller saç ve cilt sağlığını korumaktadır. Bunların yanına maskeler ile farklı mineral ve vitaminlerde eklenince etkisi oldukça yüksek ve gözle görülür oluyor. Belirttiğimiz gibi birçok süt maskeleri bulunmaktadır. Ancak saç problemlerinden muzdarip olan insanların uygulayabileceği iki adet süt maskesi bulunmaktadır. Ancak bu maskeleri uygulayacak olanlar nasıl uygulanması gerektiğini tam bilmediklerinden dolayı süt maskesi saça nasıl uygulanır? Gibi sorular sormakta. İşte sorunuzun cevabı makalemizde.

Yıpranmış Saçlar İçin Süt Maskesi

Özellikle kızların muzdarip olduğu bu problemi gidermek oldukça kolay. Gerekli olan malzemeler; muz, yumurta, bal, süt ve zeytinyağıdır. Saçınızın gürlüğüne göre malzemelerin miktarını ayarlayabilirsiniz. Tüm bu saydığımız malzemeleri bir kaba aldıktan sonra blender makinesinden geçirin. Bu malzemelerin su gibi olmasını, su kıvamına gelmesini sağlayın. Daha sonra Bu karışımı saçınıza sürün. Saçlarınızı tarayarak karışımın kafanızdaki her alana girmesini sağlayın. Sürdükten sonra 15 dk bekleyin. Ardından saçlarınızı şampuan ve suyla durulayın. Maskeyi birkaç kere uyguladıktan sonra saçlarınızdaki değişikliği fark edeceksinizdir.

Kuru Saçlar İçin Süt Maskesi

Sütün birçok faydası bulunduğu gibi kuru saçların nemlenmesini de sağlamaktadır. Gerekli olan malzemeler; 1 yemek kaşığı bal ve bir su bardağı süt. Oda ısısında bekletilmiş olan bal ve süt maskesini uygulamak oldukça kolay. İlk olarak İki malzemeyi karıştırın. Daha sonra ellerinizle karışımı saçlarınıza sürün. Sürdükten sonra 1 saat bekleyin. Ardından su ve şampuan kullanarak saçlarınızı durulayın. Bu şekilde saçlarınızın nemlenmesini sağlamış olacaksınız.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!