Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaçlarınızı Doğal Yollarla Nasıl Renklendirebilirsiniz?

Saçlarınızı Doğal Yollarla Nasıl Renklendirebilirsiniz?

En çok ihtiyaç duyan yerlerden birisi de saçlardır ve burada saçlarınızı doğal yollarla nasıl renklendirebilirsiniz konusu araştırılıcaktır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Hassaslığı, kırılganlığı, çabuk yıpranması, hemen hemen her hava koşulundan olumsuz etkilenmesi sebebiyle bakıma en çok ihtiyaç duyan yerlerden birisi de saçlardır ve burada saçlarınızı doğal yollarla nasıl renklendirebilirsiniz konusu araştırılıcaktır. Saç dökülmesi, uçlarının kırılması, yeterince gür olmaması ve çok hızlı yağlanması gibi sorunlar hemen hemen herkeste bulunmaktadır. İşin içerisine 1 de saç boyaları girdiğinde saç sağlığı daha da tehlikeye girebiliyor, özellikle içerisinde çeşit çeşit kimyasal bulunan boyalar saçları hızlıca yıpratıyor. Ama yine de birçok kişi bu boyalardan vazgeçemiyor. Tam da bu sebeple bitkisel saç boyası yapılabilir mi, saçlar daha az zarar görecek bir şekilde renklendirilebilir mi diye uzun 1 araştırma sonucunda doğal olan bitkisel saç boyası tariflerine ilgi artmış durumdadır.

Saçları Kına İle Renklendirme

Kına, aslen kınagiller familyası olarak bilinen bir bitki ailesinin çiçekli 1 üyesidir. Ama kına bitki olarak değil de, daha çok yeşil toz haliyle tanınmakta. Ve bu toz da kına bitkisinin yapraklarının kurutulup çok ufak bir biçimde öğütülmesiyle elde edilmekte. Saçlarını boyarken doğal ürünler kullanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği isimlerden biri haline gelmiştir.

Saçları Kurutulmuş Papatya İle Renklendirme

Kurutulmuş papatya, saç rengini açma konusunda sık sık başvurulan klasikleşmiş bir yöntemdir. Elbetteki siyah saçlara uygulandığında sapsarı bir saça dönüştürme gibi bir yetkisi bulunmamaktadır. Çünkü papatya suyu tam anlamıyla doğal 1 üründür. Fakat boyalı saçlarda bile saç rengini en az 2 veya 3 ton açtığı bilinmektedir. Bunun için kurutulmuş papatyanın etki göstermesi için güneş ışığıyla perçinlenmesi gerekmektedir. Papatya suyu, aktarlardan kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Diğer Renklendirici Malzemeler

Siyah çay, ada çayı, ceviz ve karanfil gibi bitkiler demlendiğinde renk bırakır ve her birisi, saçı doğal yollarla boyama konusunda oldukça işe yarıyor ve kına ya da papatya ile bir araya gelerer daha güzel sonuçlar elde ediliyor. Ve yine bu bitkilerin içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde saç derisi temizliyor, saha sağlıklı bir saç kökü ve daha güçlü saç telleri ortaya çıkarıyor. Ve yine bu malzemelerin daha da çeşitlendirilerek saç renklendirmesi yapılabilmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!