Ana SayfaSağlıkBitkisel TedaviSedef Hastalığı İçin Meyan Kökü Kullanımı

Sedef Hastalığı İçin Meyan Kökü Kullanımı

Sedef hastalığı için meyan kökü kullanımı ise bu durumdan dolayı önerilen en temel bitkisel yaklaşımlardan bir tanesidir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Tam anlamı ile tedavisi bulunamayan hastalıkların başında gelen sedef için sıklıkla başvurulan tedavi yollarından bir tanesi de bitkisel olmaktadır. Hastalığın temelinde bu şekilde adlandırılmasının nedeni ise sedefin ortalama her 2 günde bir kendini yenilemesinden kaynaklanır. Normal şartlarda insan derisinde yenilenme süreci ortalama bir ay kadarken sedef hastalarında süre oldukça kısadır. Sedef hastalığı için meyan kökü kullanımı ise bu durumdan dolayı önerilen en temel bitkisel yaklaşımlardan bir tanesidir.

Meyan Kökü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Her bitkisel tedavi için farklı bir bitkisel karışım elde edilmesi gerekir. Çünkü her bireyin hastalığı kişisel ve izlenme şekli de özeldir. Bir tek karışımın sürekli kullanılması da tedavi noktasında sorun yaşatacaktır. Bundan dolayı meyan kökü kullanımı sedef hastaları için önerilirken oldukça dikkat edilmesi gereken bir konuyu da beraberinde getirir.

Hangi Bitkiler Sedef Hastalığına İyi Gelir?

Genel anlamda egzama ve sedef gibi hastalıklardaki tam tedavi bulunamayışının nedeni derinin çok hızlı şekilde kendini yenilemesidir. Bunun için önerilen bitkisel karışımlarda ise meyan kökü, rezene, ısırgan, karabaş otu, civanperçemi gibi bitkiler bulunur. Bu bitkilerin bir araya getirilmesi ve hastalıklı bölgeye kullanılması gerekir. Dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise yüksek tansiyon ve şeker hastaları gelir. Bu hastalıklardan şikayeti olan kişilerin meyan kökü kullanımında doktordan destek alması gerekir.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Bahsedilen bitkiler kaynar suya birer tutam olacak şekilde atılır. Ardından karıştırılır ve dinlenmeye bırakılır. 10 dakika kadar bekletilmesi aromaların ortaya çıkmasına imkan verecektir. Ardından aç karnına günde 2-3 bardak kadar tüketilmelidir. Bunlara ek olarak tedaviyi desteklemek için saf bitki özlerinden destek almak gerekir. Kişiye özel karışımlar kullanılmalıdır. Ayrıca ardıç katranı özünden yapılmış kremler ile de sedef olan bölge desteklenmelidir. Yaz aylarında deniz suyu ve güneşin etkisinin de oldukça faydalı olacağı unutulmamalıdır. Birbirini tamamlayan tedaviler bütününden yararlanmak gerekir. Ancak bu şekilde tam anlamı ile bir tedaviden ve olumlu ilerleyen bir süreçten bahsetmek olası bir hal alacaktır. Bunun için herbalistlerden destek alınmalıdır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!