Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaçların Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

Saçların Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

Saçların hızlı uzaması için yöntemler arasında tercih edilebilecek olan pek çok seçenek bulunur. Kadınlar için saçları vücudun...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kısa saç kullanımına alışkın olmayan kişiler için saçının uzama süresini hızlandırmak adına birçok doğal yöntem kullanımı söz konusu olur. Saçların hızlı uzaması için yöntemler arasında tercih edilebilecek olan pek çok seçenek bulunur. Kadınlar için saçları vücudun en önemli yeri olmakla beraber, saç bakımı konusunda pek çok kadının saatlerini harcadığı bilinir. Saçları doğal yöntemlerle uzatmak isteyenler için tercih edilebilecek seçenekler oldukça etkilidir.

Yumurta Akı

Saçı hızlı bir şekilde uzatmanın hem en kolay hem de en masrafsız yöntemlerinden biri yumurta akıdır. Hemen her evde yer alan yumurtanın akını bir kaba boşalttıktan sonra saçlara masaj yöntemi ile sürülmesi gerekir. Sürme işlemi tamamlandıktan sonra saçın streç film ile sarılması ve bir kaç saat bu şekilde bekletilmesi saç derisinin daha da güçlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda saçın hızlı bir şekilde uzaması sağlanır.

hizli sac uzatma

Yağ Kürü

Saç bakımında sıklıkla tercih edilen ve aktardan alınabilecek olan yağlar, hem bakım hem de uzatma işlemleri için kullanılabilir. Üçer damla kadar biberiye yağı, lavanta yağı ve jojoba yağı karışımının içerisine ikişer damla sedir ağacı yağı ile kekik ağacı yağı eklenir. Bu karışım saç diplerine daha yoğun olmak sureti ile bütün saça uygulanır. Uygulama işleminden önce yağların kısık ateşte ılındırılması gerekir. Yağ kürü ile beraber yaklaşık 1 saat kadar bırakılması, saç derisinin canlanmasına yardımcı olur.

Patates Maskesi

Evde bulunabilecek olan malzemelerle hazırlanabilen bir diğer saç uzatma yöntemi, haşlanmış patates suyu, yumurta sarısı ve bal ile yapılan maskedir. Hazırlanan maskenin saç diplerinden başlanarak uçlara doğru sürülmesi saçın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bu doğal yöntemlerin yanı sıra saçı hızlı bir şekilde uzatabilmek için; aloevera maskesi, elma sirkesi, soğan kürü, palmiye yağı, saç şekillendiricileri kullanmama, saç bakım kremi kullanımı, saç yıkama şeklini baş aşağı yapma, saçlar açık uyuma seçenekleri tercih edilebilir. Saçı uzatabilmek için bu yöntemlerin her hangi biri ya da bir kaç tanesi aynı anda denenebilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!