Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaçları Olduğundan Canlı Göstermenin Yolları

Saçları Olduğundan Canlı Göstermenin Yolları

Bazı kişilerin saçları normalden daha sönük ve cansız olabiliyor. Bitkisel ve doğal yöntemler ile bu sorun çözülebilir. Peki, saçları...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Bazı kişilerin saçları normalden daha sönük ve cansız olabiliyor. Bitkisel ve doğal yöntemler ile bu sorun çözülebilir. Peki, saçları olduğundan canlı göstermenin yolları nelerdir?

Saçın Doğru Yıkanması ve Taranması

Saçlarınızı sıklıkla yıkamanız ne kadar saçınızı temizlese bile bir o kadarda zarar verebiliyor olabilir. Saçınızın da yağa ihtiyacı olduğunu unutmayın. Her gün yıkanan saçlar fazlaca yıpranır ve saç derinize zarar verir. Çok yıkamanın saçınızın erken yağlanmasına neden olacağını da unutmayınız. Saçınızı sıcak suyla yıkamak yerine ılık suyla yıkamalısınız. Sıcak su saçınıza ve saç derinize zarar verir. Saç tipinize uygun şampuanları ve saç kremlerini kullanmanız önerilir. Saçınızı doğal kıllara sahip fırçalar ile taramanız olabilecek saç kırılmalarını önler. Saçınızı uç ve boy kısımlardan kökten uca doğru taramak doğrudur. Ayrıca saçınızı gün içerisinde çok fazla taramanız yıpranmasına yardımcı olur.

Isı ve Kimyasal İşlemler

Bazen saçımıza şekil vermek için ısı yöntemine başvurabiliyoruz. Fazla ve sık kullanmak saçımızın sağlığı açısından zararlıdır. Saçınızı şekillendirmek için kullandığınız bu aletler saçınızın cansız görünmesine ve kırılmasına yol açar. Isı yerine saç fırçası veya bigudi kullanılabilir. Olabildiğince saçınızı kimyasal işlemlerden uzak tutmalısınız. Kimyasal işlemler saçınızın yapısını ve parlaklığını olumsuz yönde etkiler. Onun yerine doğal yöntemlere başvurup, saçınızı bitkisel yağlarla beslemelisiniz.

saclari canli gosterme

Saç Bakımı ve Stres

Saç bakımınızı doğru ve doğal yöntemler ile yapmanız önerilir. Bunun için ilk önce saç tipinizi bilmeniz gerekiyor. Kuru saçlar için saçınızı az şampuanla yıkamaya çalışın. Saç tipinize uygun saç kremleri kullanın ve kurutma makinelerinden uzak durmaya çalışın. Eğer saçınız yağlıysa çok sık yıkamaktan kaçının. Aşırı sıcak ortamlarda durmayın ve kendi saç tipinize uygun şampuanları tercih etmeyi unutmayın. Ayrıca bitkisel yöntemler ile saçınızı daha çok besleyebilirsiniz.

Argan yağı, elma sirkesi, yoğurt, yumurta akı gibi besinleri doğru bir şekilde saçınıza sürerseniz sizde farkı göreceksiniz. Saçınızın sağlığı için stresten ve dengesiz beslenmeden uzak durmaya çalışın. Stres bedeninizin ve ruhunuzun dengesini bozar, saçlarınızı da aynı şekilde yorar. Saçlarınızın ve kendi sağlığınız için dengeli beslenmeyi ihmal etmeyin.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!