Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

Cila işlemi uygulaması yapılabilir. Bu işlem ile saçların ton farklılıkları uyumlu bir hale gelir. Peki, Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Geçmişten günümüze kadar devam eden güzellik öyküsü her kadının vazgeçilmezidir. Özellikle de kuaför salonları en çok saç boyama işlemi uygulamaktadır. Saçlarına değişik renk uygulamayı seven birçok kişi vardır. Hiçbir kadın saçlarının cansız yada renginin soluk olmasını istemez. Daha canlı saçlara sahip olmak isteyenler için boyama işlemi yapılır. Kişinin yaptırmak istediği renk belli bir kullanımdan sonra boya renginin atmasına, solmasına ve hatta saç turuncu renge dönüşebiliyor. Saçların belirli yerlerinde oluşan dalga dalga turunculukları kapatmak için saçlar daha açık renge boyatılabilir. Ayrıca saça belirli aralıklarla cila işlemi uygulaması yapılabilir. Bu işlem ile saçların ton farklılıkları uyumlu bir hale gelir. Peki, Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

En sık Yapılan Saç Boyama Hataları

Saç boyamayı ister kişi kendisi yapsın, ister kuaför yapsın birçok kişinin başına saç boyama ile ilgili yanlış işlem hatalar gelmiştir. En önemli etken her kişiye her boyanın yakışmadığı. Yapılan saç boyama hataların başında kişinin cildine uygun olmayan boyanın yapılmasıdır. İstenilen rengin dışında farklı renk tonu ile karşı karşıya gelir. Boyatılan saçın rengi kişiyle bütünleşmesi gerekir. Kişinin cilt tonuna göre boya uygulamasının yapılması daha uygundur.sactaki turunculuk nasil giderilir

Saç Boyamada Nelere Dikkat Edilmeli

Saç tipleri boya işleminin ardından farklılık gösterebilir. En önemli etken kişinin saçının ince telli mi yoksa kalın telli mi olduğunu çok iyi bilmesi gerekir. Kalın telli saçların boyayı emme süresi daha uzundur. İnce telli saçların boyayı emme süresi daha kısa olup ona göre boyaların bekletilmesi en uygun olanıdır. Aksi takdirde saç tellerinin kopmasına neden olabilir. Saçta boyanın fazla bekletilmemesi gerekir. Aksi takdirde boya istenilen rengin dışında farklı bir renk verecektir. Ayrıca kişi hangi markanın boyasını kullanıyor ise bunu kuaförüne boya işlemi öncesi söylemesi gerekir.

Saç Boyama İşlemi Hangi Aralıklarla Yapılır?

Kişinin saçına yapılan boyama işlemin ardından en az 1 ay geçmesi beklenir. Bu işlemin uygulanması kişinin saçının çabuk uzayıp uzamadığına bağlıdır. Çıkan saçların diplerinden rahatsız olunuyor ise 25 gün sonra dip boya uygulaması yapılabilir. Komple boyama işlemi tamamen kişinin isteğine bağlıdır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!