Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYüzdeki Morluklar Nasıl Kapatılır?

Yüzdeki Morluklar Nasıl Kapatılır?

Yüzdeki morluklar nasıl kapatılır? Sorusunun cevabı için makalemizi incelemenizi öneriyoruz. Çoğu insanın vücudunda çarpma...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Bayanların korkulu rüyası olan gözaltı ve yüzdeki morlukların giderilmesi birçok seçenekle mümkündür. Yüzdeki morluklar nasıl kapatılır? Sorusunun cevabı için makalemizi incelemenizi öneriyoruz. Çoğu insanın vücudunda çarpma, darbe alma gibi kazaların sonucunda istenmeyen morarmalar meydana gelir. Tıp dilinde hematom olarak adlandırılan morarma çeşitli yöntemlerle kısa bir süre içerisinde iyileşir.

Yüzdeki Morlukları Giderme

Morluk vücudun farklı bölgelerinde oluşabilir. Suratta oluşan morluklar, kendi haline bırakıldığı zaman yaklaşık olarak 10 yada 15 gün içerisinde kendi kendini tedavi eder. Hematom adı verilen bu hastalık için doktor tavsiyesi ile verilen, içeriğinde Heparin etkisi içeren antibiyotik merhemler, yüzdeki morarma için ideal bir yöntemdir. Yüzdeki morluklar için iyi gelen ve hızlı bir şekilde tedavi eden bir diğer çözüm yolu ise, oldukça şifalı bir bitki olan biberiye yağıdır. Biberiye yağını morarma oluşan bölgenin üzerine sürerek, uygulama yapıldığında, yaklaşık olarak 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde etkisini gösteren bir tedavi yöntemidir. Biberiye yağı, içinde yer alan antioksidan özelliği sayesinde, morarmanın hafiflediği bariz bir şekille belli olur.yuzdeki morluklar nasil kapatilir

Yüzde Oluşan Morarmaları Önemseyin

Özellikle bayanların uykusuzluk, aşırı yorgunluk ve stres yaşadığı dönemlerde göz altı morlukları oluşur. Burada en etkili tedavi yöntemi salatalık kompres kürüdür. Yuvarlak olarak dilimlenen salatalık göz altına hafif bir masaj eşliğinde uygulandığında hem ağrıyı hafifletir hem de morarmanın iyileşmesini sağlar.

Geleneksel Yöntemler

Eski zamanlardan gelen ve çok geleneksel olan günümüzde de uygulanan yöntemlerden biri de çiğ eti bir dövecek yardımıyla döverek yüzde moraran bölgeye belirli bir süre temas ettirmektir. Bu tedavi şekli, yalnız yüzde meydana gelen morarmalarda değil, vücutta oluşan ezik ve şiş bölgelere de iyi gelir. Ayrıca zeytinyağı, un ve bal iyice harmanlanarak macun yapıp moraran yerlerin üzerine sürüldüğünde etkisini gösteren bir yöntem olarak tercih edilmelidir.

Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen morluklar önemsenmelidir. Yüzde, boyunda, göz altında oluşan morluklar için, özel olarak üretilen morluk giderici merhemlerde büyük ölçüde tedavi edici bir yöntem olarak tercih edilmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!