Ana SayfaDekorasyonEvinize Tablo Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evinize Tablo Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evinize tablo seçerken nelere dikkat etmelisiniz? konusunda ise bir kaç önemli detay yer alır. Bunlara dikkat ederek önemli...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Evinizin dekorasyonu konusunda her zaman farklı seçenekler bulunur. Bazen boyama işlemleri ile başlanırken bazen de farklı mobilyalar veya tasarım malzemeler ile zenginleşerek çoğalır. Herkesin zevkinden bir parça taşıyan ve dekorasyonu tamamlayan en önemli malzemelerden bir tanesi de tablolardır. Hem farklı bir havalarının olması hem de bulundukları yeri daha şık göstermeleri nedeniyle önemli dekorasyon malzemeleri arasında yer alırlar. Evinize tablo seçerken nelere dikkat etmelisiniz? konusunda ise bir kaç önemli detay yer alır. Bunlara dikkat ederek önemli oranda başarılı dekorasyon köşeleri yaratabilirsiniz.

Alan ve Tablo İlişkisi

Beğendiğiniz bir tabloyu evinizin herhangi bir yerine asmak istemek ile dekorasyon yapmak arasında büyük farklılıklar bulunur. Zevkinize uygun olması öncelik nedeni iken bir başka etmen de kullanılacak olan alandır. Alanın rengi, odanın dekorasyon stili veya genişliği gibi etmenler atlanmamalıdır. Ayrıca mekana güneş ışığı gelip gelmediği de aynı şekilde başka bir ayrıntıdır. Bundan dolayı bu tarz detaylar atlanmadan tabloya karar vermek daha başarılı sonuçlar sağlayacaktır. Tablonuzun alanı kapatacak şekilde büyük olması sizi zora sokacaktır.evinize tablo secerken nelere dikkat etmelisiniz

Detaylar

Tablonun asılacağı yer ve tablo arasındaki uyum da tasarım açısından önemlidir. Retro bir eve asılacak olan modern bir tablo duvar, doku ve diğer detaylar ile tablo arasında bir uyumsuzluk olmasına neden olur. Bu durumda göze hoş gelmeyen bir dekorasyon oluşur. Bundan dolayı dikkat ederek ve zevkleriniz ile tasarımın ağırlığı arasında bir yerlerde tablo seçmek oldukça önemlidir. Duvarınızın rengi de bir başka etmendir. Duvar renginizin tasarımınızı bozacak şekilde veya tabloyu göstermeyecek renkte olması da sorun oluşturabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tablo seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında vurgulandığı üzere odadaki konum da önemlidir. Tablonun hangi duvarda duracağı konusu da tablonun seçiminde önemli olacaktır. Yağlı tablo ve orijinal bir tabloyu seçmeniz halinde fazla ışık alan bir yerde konumlanmaması gerekir. Aksi durumda olması halinde ise renkli ve karmaşık tablolara daha fazla ışık vurması daha iyi olacaktır. Tablonun ebadı ve tarzı da başka bir detaydır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!