Ana SayfaDekorasyonGiyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Giyinme Odası Dekorasyonu nedir ve nasıl yapılır? Daha güzel ve daha kullanışlı bir Giyinme Odası Dekorasyonu için altın değerinde öneriler.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Giyinme odası dekorasyonu tabii ki çeşitli tasarımlara sahiptir. Birbirinden özel ve şık giyinme odaları evin şekline ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle, evinizde giyinme odası dekorasyonuna dair fikirlere odaklanmadan önce; giyinme odanızın şekli ve boyutunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye edebiliriz. Böylelikle, orijinal ve şık bir odaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca giyinme odalarında düzen de ön plana çıkar. Kısa bir sürede hazırlanabilmeniz için her şeyin gerekli düzen doğrultusunda hazırlanmış olması gerekir.

Giyinme odası dekorasyonu; elbise dolapları, ayakkabı dolabı, takı bölümü, çanta gibi aksesuarlar ile oluşturulur. Giyinme odanızda, yeterli alanınız varsa ek eşyalarda tercih edebilirsiniz. Giyinme odasında neler olabileceğini şöyle düşündüğümüzde aklımıza bunlar gelir. Ayrıca isteğe ve zevke göre; rahat ve konforlu bir koltuk, sehpa gibi ayrıntılara da yer verilebilir. Tabii ki dekoratif ürünler, dekorasyonun vazgeçilmez noktalarıdır. Çok büyük bir odaya da ihtiyacını yok aslında, küçük bir oda da işinizi görebilir. Yatak odanıza yakın bir alanda olmasına dikkat etmeniz yeterlidir. Böylelikle daha rahat bir şekilde uyku sonrası hazırlanabilirsiniz.

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Giyinme odası dekorasyonu nasıl yapılır, her bölümün kendi içinde ve genelde düzenli olması önem taşır. Elbiselerin mevsimlere göre düzeni, yazlık-kışlık düzeni ve tabii ki elbiselerin giyim alanlarına göre ayrılmaları gerekir. Şık bir davet elbiseniz ile günlük kıyafetleriniz aynı yerde olmamalı. Bu doğrultuda, ayakkabı modelleri de aynı şeklide düzenlenmelidir. Aynı şekilde çantalarınız da ayrı bir bölümünde düzenli bir şekilde yerleştirilmeli. Kadınların tamamlayıcı ürünleri takılar içinde, özel bir alan ayrılabilir. Erkekler içinde kravat, kol düğmeleri, kemer vb. tamamlayıcı ürünleri ayrı bölümlerde düzen içinde olması gerekir. Tabii erkeklerin giyinme odası düzeni daha pratik bir şekilde olabilir. Çiftler aynı giyinme odasını genel bir düzen içinde tabii ki kullanabilirler.

giyinme odası dekorasyonu 2
giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odası dekorasyonu; giyinme odasını oluşturan bölmelere göre yapılır. Elbiseler, gömlekler, pantolonlar,  takı bölmesi, çanta bölümü, ayakkabı bölümü gibi bölümler ve boy aynası, aydınlatmalar gibi eşyalar yer alır. Tabii kişisel tercihe ve alanın büyüklüğüne göre, makyaj masası, koltuğu gibi eşyalara da yerleştirilebilir. Böylelikle kadınlar giyinme odalarında giyinme sonrası makyaj yapabilir ve daha hızlı bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Giyinme odasında, sayısız eşya ve alan bulunabilir. Bu seçimi tamamen kişisel zevkiniz ve tarzınız doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Giyim tarzınızın, giyinmez odasına yansıyacağı kaçınılmazdır. Klasik ve şık bir giyinme odası düzeni sağlayabilir ya da daha pratik bir şekilde sadece amaca hizmet edecek şekilde de düzenleme yapabilirsiniz.

Giyinme Odası Dekorasyonu Tasarımı

Giyinme odası dekorasyonu, eşyaların ve kullanım sağladığınız ürünlerin alanlarına göre yapılmalıdır. Daha çok kullanım sağladığınız ürünleri ön plana çıkarabilir ya da hepsini genel bir düzene oturtabilirsiniz. Duvar bölümleri genellikle dolaplar ile kapalı olacaktır. Fakat farklı bir ambiyans yaratmak için, boş bir alana tablo asabilir ve bir koltuk dahil ederek, kendinize rahat bir alan yaratabilirsiniz. Eşyaların ve odanın genelinde ön plana çıkan renk tonunu da zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Ortamda boğucu bir hava yaratmak yerine, daha sıcak tonlara dahil edebilirsiniz. Dolap renklerinde sade, mat fakat sıcak tonlar hoş duracaktır. Aynı şekilde ortaya hoş ve şık bir kilim atabilirsiniz. Aydınlatmaların parlak olmasına dikkat edin, böylece elbiselerin üzerinizde nasıl durduğunu daha iyi görebilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu nasıl yapılır; öncelikle eşyalarınıza yeterli gelebilecek dolap tercihi yapmak gerekir. Renk uyumuna da zevkiniz doğrultusunda dikkat edebilirsiniz. Giyinme odasında olması gereken bölümler genel olarak: elbise dolapları, takı bölümleri, ayakkabı bölümü, çanta bölümü, kravat bölümü, kol düğmeleri bölümü, elbise dolapları; yazlık elbiseler, kışlık elbiseler, abiyeler, montlar için özel bir alan vb. gibi her birini kullanma durumunuza göre düzenlemeniz gerekir. Dolapların üst bölümleri ya da alt bölümlerini de bu düzene göre, rahat bir şekilde elbiselerinize ulaşacağınız şekilde düzenlemelisiniz. Giyinme odalarında, pratik bir düzen olmalıdır. Her şeyden önce her eşyanıza rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilmelisiniz. Böylelikle güne hızlı bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Giyinme odaları; elinizi attığınız her bir bölüm, pratik kombinler yapabileceğiniz düzene sahip olmalıdır. Böylelikle zaman kaybetmeden hazırlanabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!