Ana SayfaGüzellikSaç BakımıHızlı Uzayan Mükemmel Saçlar İçin Tarif

Hızlı Uzayan Mükemmel Saçlar İçin Tarif

Saçlarınızın uzarken sağlıklı bir görünüm kazanmasını istemez misiniz? Bunun için yapacağınız basit uygulamayla saçlarınızdaki büyük değişimi fark edebilirsiniz. Saçlar, hem erkekler hem de kadınlar için oldukça değerlidir. Ancak saçlarınız, gün içerisinde maruz kaldıkları durumlar neticesinde yıpranabilir.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Ayrıca bu durumlardan dolayı saçlarınız sağlıksız bir şekilde uzayabilir. Hem hızlı hem de sağlıklı uzayan saçlara sahip olabilmek artık çok kolay. Aşağıda verilen tarifi saçlarınıza uygulayarak sizde güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca tarif sayesinde kepek, egzama vs. saç problemlerinizden de kurtulabilirsiniz.

Yeşil Biberli Saç Uzatma Tarifi

Hem saç besleyen hem de saç uzatan tarif için şu malzemeleri kullanmanız gerekmektedir:

  • 2 tane dolmalık yeşil biber
  • 1 fincan sızma zeytinyağı
  • 3 su bardağı sıcak su

Kullanarak saçlarınıza özel bir tarif hazırlayabilirsiniz. Herkesin çok basit bir şekilde hazırlayabileceği bu tarif, saçlarınızda istediğiniz sonuçları kısa zamanda verir. Eğer uygulama sıklığınızı doğru şekilde yerine getirirseniz, saç güzelliğinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Yeşil Biberli Saç Uzatma Tarifinin Hazırlanışı

Alışılagelmiş tariflerden farklı olan bu tarifi hazırlamak sandığınızdan daha kolaydır. Öncelikle dolmalık biberlerin içerisini temizlemeniz gerekir. Çekirdeklerin tamamen alınması önemlidir. Daha sonra biberleri ortadan ikiye kesiniz. Kestikten sonra rende yardımı ile biberlerin suyunu çıkarınız. Eğer rendelemek istemezseniz, robot kullanarak da suyu elde edebilirsiniz.

Biberlerinizin suyunu bir kase içerisine koyunuz. Daha sonra sızma zeytinyağını biber suyunun içerine katınız. İki ürünü iyice karıştırınız. Ardından 3 su bardağı sıcak suyu derin ve geniş bir tavanın içerisine koyunuz. Kaseyle birlikte karışımı suyun içerisine yerleştiriniz. 1 saat boyunca sıcak suyun içerisinde bekleyen karışımı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeşil Biberli Tarif Başka Ne İşe Yarar?

Yeşil biber ve zeytinyağı kullanarak yaptığınız karışımı saçlarınızda meydana gelen tüm sorunlar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kepek, kaşıntı, egzama, yıpranma, kırık vs. sorunlardan kurtulmanızı da sağlar.

Yeşil Biber Tarifi Ne Zaman Nasıl Uygulanmalı?

Bu tarifi haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Dilerseniz akşamdan saçlarınıza sürüp sabah yıkama yapabilirsiniz. Durulama işlemini banyo ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili İçerikler