Ana SayfaDiyetBeslenmeGöbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Göbek bölgesinde yer alan yağlar için çoğu kişi göbek eritme yöntemleri nelerdir? ve göbek yağlarından nasıl kurtulurum sorusunu sorar. Göbek eritmek için öncelikle beslenme şekilleri düzenlenmeli ve ardından göbek egzersizleri yapılmalıdır. Göbekte oluşan yağ ve ödemi atmak için ani gelişen açlık nöbetleri önlenmeli, şeker tüketimi en aza indirilmeli ve katı gıda tüketiminin öncesinde ve sonrasında bol su tüketilmelidir.

Göbek Şişliğini Önleme

Beslenme şeklinin düzenlenmesi göbek eritme yöntemlerinde ilk sırada gelir. Yağlı yiyeceklerin tüketilmesi sonucu karaciğerde büyüme oluşacak ve karaciğer büyüdükçe de göbeğe baskı yapacaktır. Göbek eritmek için süt ve süt ürünleri tüketmek son derece önemlidir. Gece yatmadan önce kefir içilmeli, sabah aç karna peynir suyu veya yoğurt suyu içilmelidir. Kahvaltı öğününde çay yerine limonlu su içilmeli, şekersiz içemeyen kişiler en az seviyede şeker kullanmalıdır.gobek eritme yontemleri nelerdir

Göbek Yağlarından Kurtulmak

Göbek yağlarından kurtulmanın etkili yöntemlerinden biri de incir suyudur. İncir suyu market veya alışveriş merkezlerinde bulunmaz. Evde hazırlanması gerekir. Kuruyemiş olarak tüketilen kuru incir, küçük küçük doğranır ve bir bardak ılık su içine atılır. 5 dakika bekletilir ve sabahları aç karna içilir. Göbek eritme için güzel bir tercihtir. Özellikle göbek yağı için değil ödem benzeri göbek yağını gidermede son derece etkilidir. Bir hafta uygulandığında kişi göbeğindeki yağların eridiğini görecektir.

Göbek Eritmek İçin Tarçın

Göbek eritmeye katkı sağlayan önemli bir baharat da tarçındır. Bir bardak ılık süt içerisine bir çay kaşığı tarçın atılır ve gün içinde tüketilir. Karın yağlarına etkili olduğu kadar, bağırsak spazmlarını gidermek için de yarar sağlar. Yoğurt içine atılan tarçın için de aynı durum söz konusudur. Ancak göbek eritmek için tarçın kullanımını düşünenler için eğer hipoglisemi (düşük şeker) sıkıntıları varsa, süt veya yoğurda tarçını ilave ettiklerinde bir adet kesme şeker de ilave etmeleri tavsiye edilir. Tarçın özelliği itibariyle şeker düşürücü etkiye sahiptir ve düşük şekere mutlaka etki eder. Bu sebeple kullanımına son derece dikkat edilmelidir. Göbek yağlarını yok eden bu yöntem aynı zamanda bir diyet şeklidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!