Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSoğan Suyu Kürü İle Saç Uzatmak Mümkün müdür?

Soğan Suyu Kürü İle Saç Uzatmak Mümkün müdür?

Soğan Suyu Cilt lekelerinin de giderilmesinde aktif olarak kullanılmaktadır. Peki, soğan suyu ile saç uzatmak mümkün müdür? İşte Saç uzatan soğan suyu kürü.

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Soğan, mutfakların vazgeçilmez besin kaynağıdır. Soğan cilt temizliğinde kullanılmasıyla bilinirken saçları da beslemesiyle ayrıca bilinmektedir. Soğan suyu içerek formda kalmak isteyen kadınlar ayrıca bu kür ile saçlarına da doğal bakım yapmaktadırlar. Saç dökülmeleri, zayıf saçların güçlendirilmesinde ve cilt lekelerinin de giderilmesinde aktif olarak kullanılmaktadır. Peki, soğan suyu kürü ile saç uzatmak mümkün müdür?

Kısa Saçlar Soğan Suyu İle Uzuyor

Saçların yapısı kreatinden oluştuğu için bileşenlerinde kükürdün olması saçı daha parlak ve güçlü yapacaktır. Saçların bakımını yapan soğan suyu aynı zamanda kısa olan saçların daha çabuk uzamasına yardımcı olmaktadır. İncelip kopan saç telleri veya çeşitli nedenlerden dolayı cansız görülen saçlar için soğan suyu kürü muhteşem bir fayda sağlar. Saça doğal hacmini kazandırarak saçı güçlendirerek hızlı şekilde uzamasına yardımcı olan soğan suyu kürü doğal bakım malzemesidir. Soğanın içinde yer alan kükürt ve metilsülfonilmetan isimli madde saç telinin beslememsine ve güçlenmesine nende olacağından düzenli yapılan soğan suyu maskeleri fark yaratacaktır.

Soğan Suyu Saçlara Olan Faydaları

Soğanın insan vücudu için birçok faydası bulunurken kozmetik amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Saçta kepek oluşumunu önleyen ve saça hacimlik katan soğan suyu oldukça faydalıdır. Saç tellerine direk nüfus ettiğinde güçlendirip daha parlak olmasına yardımcı olmaktadır. Cansız ve mat duran saçlar haftada iki kez soğan suyu kürü ile maskelendiğinde aradaki farkı direk olarak göreceksiniz. Saçlarına boya kullanan hanımlar bu boyanın korunması için soğan suyu maskesini de aktif olarak uygulamaktadır. Doğal antibiyotik olarak bilinen soğan suyu saç derisine yapışan ölü bakteriyi de kökünden kazımaktadır.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Saçarlı uzatmak için hazırlanan soğan suyu öncelikle soğanların güzelce yıkanıp soyulmasıyla başlar. Minik olarak kesilen soğanlar blenderdan geçirilir. Daha sonra tülbentten geçirilerek soğan suyu bir kaba alınır. Kafa derisine yavaş yavaş masajla nüfus etmesine yardımcı olmaktadır. Tüm soğan suyu saça yedirildikten sonra 45 dakika kadar bekletilip bol suyla durulanır. Saçların daha çabuk uzamasına ve uzarken bakımlı olmasını sağlayan soğan kürünü haftada iki kez yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!