Ana SayfaGüzellikMakyajKoyu Ruj Renkleri Önerileri

Koyu Ruj Renkleri Önerileri

Rujun kombin ile uyumlu olması, öne çıkması açısından büyük önem taşımaktadır. Peki koyu ruj renkleri önerileri neler olabilir?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez ruj renkleri arasında koyu renk rujlar yer almaktadır. Bu tonlar arasında daha çok koyu kahverengi tonları, şarap rengi ve tonları ya da koyu kırmızı ve tonları tercih edilmelidir. Tabi ki bu esnada rujun kombin ile uyumlu olması, öne çıkması açısından büyük önem taşımaktadır. Peki koyu ruj renkleri önerileri neler olabilir?

Hangi Ton Ruj Renkleri Tercih Edilmektedir?

Siyah kiraz ruj rengi, kişilerin daha çok cesaretli olduğunu ifade etmektedir. En koyu ruj tonuna sahip olmak isteyen kişiler kesinlikle bu rengi tercih etmelidir. Özellikle ten rengi, buğday tonlarında olan ve koyu renk saça sahip olan kişiler için tavsiye edilen bir tondur. Bir başka ruj rengi ise dudakların kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayan koyu şarap rengidir. Özellikle hafif bir makyaj üzerine sürülen bu ruj kişilerin tek başına ortamda dikkatleri üzerine toplamasını sağlayacaktır. Açık tenli kişiler için ise paslı kırmızı ruj rengi önerilebilir. Eğer ki çok fazla koyu renk ruj tonlarından hoşlanmıyorsanız böğürtlen renginde olan kırmızı bir ruju tercih edebilirsiniz. Özellikle açık bir tene sahip kişiler ve saç rengi de açık olan kişiler için bu renk ruj oldukça ideal bir tercih olacaktır.koyu ruj renkleri onerileri

Stilini Makyajına Uygun Bir Şekilde Seç!

Koyu renk tonlarında bir ruj seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli püf nokta ise kullanılan aksesuarlar ve giyilen kıyafetlerdir. Bu renk tonlarına sahip rujlar karşısında hafif renk tonlarında kıyafetler tercih edilmelidir. Mesela beyaz bir elbise gibi sade bir kıyafet ya da siyah tonlarında oluşan bir sadelik tercih edilebilir. Eğer ki şapka tercihi olacaksa büyük ve yün şeklinde oluşan şapkalar, bileklik tercihinde ise altın renk ve tonları seçilmelidir.

Ruj Sürme Taktikleri

Rujun dudaklar üzerinde kusursuz bir şekilde durması önemli bir noktadır. Bu yüzden dudaklarda herhangi bir çatlaklık ya da kuru bölgeler gibi bir durum söz konusu ise önceden nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Aynı zamanda dudak peeling sayesinde dudaklar pürüzsüz bir hale getirilebilir. Dudakların daha iyi bir şekil kazanması için dudak kalemi yardımı ile birlikte dudak çevresi çizilmelidir. Rujun daha kalıcı bir hale gelmesi için, ruju sürdükten sonra dudakların üzerine bir peçete koyarak pudra sürün ve arından tekrardan ruju dudaklarınıza sürün.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!