Ana SayfaGüzellikKişisel BakımEvde Profesyonel Manikür Nasıl Yapılmalıdır?

Evde Profesyonel Manikür Nasıl Yapılmalıdır?

Bu yazımızda sizlere evde profesyonel manikür nasıl yapılmalıdır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu yazımızda sizlere evde profesyonel manikür nasıl yapılmalıdır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bayanlar için estetik görünümün vazgeçilmezlerinden olan manikür, evde kolay 1 şekilde aşamalandırılarak yapılabilir. Manikür yapımının temel amacı, bakımlı ve sağlıklı bir tırnağa sahip olmaktır. Bu işlemi çok fazla vakit ayırmadan, oldukça pratik bir şekilde evde manikür uygulamak için bu aşamalar sırasıyla yapılabilir.

Evde Manikür Yapımı

Evde manikür yapımına öncelikle, tırnakların tüm oje ve boyalardan arındırılarak başlanması gerekmektedir. Bir asetonlu pamuk yardımıyla tırnaklar silinir ve iyice temizlendiğinden emin olunur. Bu ilk aşama tamamlandıktan sonra, ellerin mutlaka kuru olması gerekir ve tırnak kısaltılacaksa eğer, törpü veya tırnak makası yardımı ile kısaltılır. İstenilen şeklin verilebilmesi için törpülenir. Küt tırnak veya yuvarlak tırnak şekli hangisi isteniyorsa tercih edilebilir. Törpü seçimi de burada çok önemlidir. Tırnağı törpülemek için cam törpü tercih edilmesi çok daha faydalı olacaktır. Kâğıt törpüler daha çok tırnak yüzeyini parlatmak için oldukça yararlıdır. Tırnağa daha sağlıklı bir görünüm verir. Törpüleme işlemi yapılırken her seferinde aynı yöne yapılmalıdır. Aksi takdirde tırnağa zarar verilebilir. evde profesyonel manikur nasil yapilir

Ölü Derilerden Kurtulun

Törpüleme işlemi sona erdikten sonra, tırnaktaki ölü derilerden kurtulma aşamasına geçilir. Bunun için ise bir kütikül çubuğu kullanılır. Bu çubuk ile tırnak etleri geriye doğru olacak şekilde itilir. Bu etlerin çok fazla ittirilmemesi gereklidir, aksi halde tırnak etinin kanamasına sebep olabilir. Geriye ittirme işleminden hemen sonra tırnak etlerini yumuşatmak ve daha sonra yapılacak olan kesme aşamasına yardımcı olmak üzere tırnak etlerine vazelin veya yumuşatıcı özelliği olan 1 krem ya da losyon sürülür. Bu işlemden sonra eller manikür suyunda 3 ya da 4 dakika kadar bekletilir. Manikür suyunun daha önceden hazırlanması, manikür yapma sırasında kişiye çok kolaylık sağlayacaktır. Tırnaktaki renk dengesini oluşturmak için bu suya biraz limon suyu sıkılabilir. Çok daha sağlıklı tırnaklar için ise suya 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı da eklenebilir. Zeytinyağında bulunan e vitamini sayesinde tırnaklar beslenecektir. Böylelikle evde profesyonel manikür işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!