Ana SayfaGüzellikKişisel BakımSağlıklı Tırnaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Sağlıklı Tırnaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Ellerin zarif ve güzel durması tırnakların özel yapısıyla ilgilidir. Daha güzel ve sağlıklı tırnaklara nasıl sahip olabilirsiniz?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Hanımlar için tırnak bakımı olmazsa olmazlardandır. Mutfakta sürekli suyla temas eden tırnaklar bakım yapılmadığında zayıflar ve kırılır. Sağlıklı tırnakların olabilmesi için beslenme, temizlik ve bakım faktörlerine dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı tırnaklar için ilk etapta fiziksel olarak güçlendirilmesi gerekir. Kadınlar için ellerin zarif ve güzel durması tırnakların özel yapısıyla ilgilidir. Daha güzel ve sağlıklı tırnaklara nasıl sahip olabilirsiniz?

Tırnakların Özel Bakımı

Özellikle el ve ayak tırnakları sürekli göz önünde olduğundan gerekli bakımın zamanında yapılması gerekir. Hanımlar için el tırnakları en fazla deforme olan yerdir. Sürekli iş yapmak ve suyla temas etmesi çabuk kırılıp güçsüzleşmelerine neden olmaktadır. Uzmanlar tırnakların zarar görmemesi ve maruz kaldığı dış faktörlerden daha az etkilenmesi için bazı ipuçlarını paylaşırlar. Tırnaklarınızı güzelleştirmek ve bakımını yapmak için gerekli işlemleri uygulamanız gerekir.saglikli tirnaklara nasil sahip olabilirsiniz

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Ellerinizi yıkadıktan sonra her defasında tırnaklarınız güvendiğiniz bir nemlendirici ile nemlendirmeniz gerekir. Nem kazanan tırnaklar sertleşip kurumaz. Ardından tırnakların törpüleme işlemi yapılmalıdır. Tırnak makası kullanmak yerine uzadıkça istediğiniz seviyeye getirmek için törpüleme işlemini aksatmadan yapın. Bir törpü yardımıyla her gün düzeltme işlemini uygulayabilirsiniz. Ardından oje veya parlatıcı ile tırnakların daha düzgün durmasını sağlayın. Vazelin ile haftada bir kez tırnaklarınıza bakım yapın. Vazelinli ellerinizi bir eldiven yardımıyla kapatarak içine nüfus etmesini sağlayın.

Sağlıklı Tırnaklar İçin Püf Noktaları

Günlük hayatınızda tırnaklarınızı asla alet yerine kullanmayın. Tırnaklarınıza olabildiğince nazik davranın. Tırnaklarınızı yememeye çalışın. Ellerinizi ve tırnaklarınızı korumak için uzmanlardan yardım alın. Evde hazırlayacağınız minik maskelerle tırnak yapınızı güçlendirin. Örneğin; limon suyu ve 5 damla beyaz iyotu karıştırıp tırnaklarınıza maskeleyin. Tırnaklarınızı yumuşatmamaya ve çok fazla suya maruz bırakmamaya dikkat edin. Hanımlar için oje kullanımı oldukça sıktır. Fakat oje kullandığınızda aynı gün akşamında mutlaka çıkarın ve tekrar sürmek için bir gün bekleyin. Oje çıkarmak için aseton tercihinize önem verin. Yağlı kumaşlar şeklinde satılan oje çıkartıcılar satın alın. Bu şekilde tırnaklarınıza daha az zarar vermiş olursunuz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!