Ana SayfaGüzellikKişisel BakımManikür nasıl yapılır?

Manikür nasıl yapılır?

Manikürde tırnak kesimi dokuya zarar vermeden yapılması gereken bir işlemdir. Manikür nasıl yapılır?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Manikürde tırnak kesimi dokuya zarar vermeden yapılması gereken bir işlemdir.

Manikür nasıl yapılır?

Manikür, tırnakların temizlenmesi, şekillendirilmesi ve bakımıdır. İşte basit bir evde manikür yapmanın adımları:

  • Tırnaklarınızı temizleyin: Tırnaklarınızı temizlemek için ılık sabunlu su kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki kirleri ve yağları temizlemek için bir diş fırçası kullanabilirsiniz.
  • Tırnaklarınızı kesin: Tırnaklarınızın istediğiniz uzunluğa sahip olduğundan emin olmak için bir tırnak makası veya pense kullanın.
  • Şekil verin: Tırnaklarınızın şeklini törpüleyin. Tırnak törpüsünü tırnağın ucundan başlayarak aşağı doğru hareket ettirin ve şekil verin. Törpülemeyi bitirdiğinizde, törpüyü ters çevirin ve tırnağın kenarlarını hafifçe düzeltin.
  • Kutikülleri itin: Kutiküllerinizi bir tırnak itici veya pamuklu çubuk yardımıyla itin. Bu işlemi yaparken tırnak yatağınıza zarar vermemeye özen gösterin.
  • Tırnaklarınızı cilalayın: Tırnak cilası kullanarak tırnaklarınızı cilalayın. İsterseniz renkli bir tırnak cilası veya sadece saydam bir cilayı tercih edebilirsiniz.
  • Nemlendirin: Tırnaklarınızı ve ellerinizi nemlendirmek için bir el kremi kullanın. El kremini tırnaklarınıza da uygulayın ve tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayın.

Not: Tırnak makası ve törpü gibi aletleri paylaşmamaya özen gösterin ve kendi malzemelerinizi kullanın. Bu, enfeksiyon riskini azaltacaktır.

 

Bu Konular İlginizi Çekebilir!