Ana SayfaGüzellikGöz Kirpikleri Nasıl Dolgunlaştırılır?

Göz Kirpikleri Nasıl Dolgunlaştırılır?

Göz kirpikleri nasıl dolgunlaştırılır? diye merak ediyorsanız sizlere kirpik dolgunlaştırmanın en ucuz, hızlı ve etkili yöntemlerinin...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Etkileyici bakışlara sahip olmanın şifresi dolgun kirpiklere sahip olmaktan geçmektedir. Kirpikler yüzde en fazla dikkat çeken bölümlerden biridir. Özellikle kadınlar kirpik uzatma ve dolgunlaştırmanın doğal yöntemlerini merak etmekte ve dolgun kirpiklere sahip olmanın yollarını aramaktadırlar. Göz kirpikleri nasıl dolgunlaştırılır? diye merak ediyorsanız sizlere kirpik dolgunlaştırmanın en ucuz, hızlı ve etkili yöntemlerinin sırlarını vereceğiz. Ancak bu yöntemleri uygularken gece yatmadan önce mutlaka yüzünüzdeki makyajı temizlemeniz gerektiğini unutmayınız. Uzun süre kirpiklerinizde kalan rimel kirpiklerinize zarar verebilmektedir. Bu doğal ve oldukça etkili yöntemleri uygulayarak kısa bir zamanda çekici ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Aloe Veralı Karışımla Kirpik Dolgunlaştırma

Bu karışımdaki aleo verayı, aloe vera bitkisinden elde edebilirsiniz. Bitkiyi küçük bir saksıya dikerek evde büyütebilirsiniz. Kolay ve hızlı büyüyen bir bitkidir. Bu bitkinin yaprağından küçük bir parça koparın ve içinden çıkan jeli yapacağınız karışımda kullanın. Yaklaşık olarak bir yemek kaşığı kadar aloe vera jeli, 1 yemek kaşığı sade vazelin ve 1 yemek kaşığı badem yağını küçük bir kapta iyice karıştırın. Karışımı gece uyumadan önce kirpiklerinize uygulayın. Uygulamayı yaptıktan sonra karışım kirpiklerinizde sabaha kadar kalsın. Sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu uygulamayı 7 gün uygulayıp 7 gün ara verin. Bu sayede yaklaşık bir ay içinde dolgun kirpiklere kavuşacaksınız.

Sütle Kirpik Dolgunlaştırma

Sütün besleyici etkisinden faydalanarak kirpiklerinizi kısa zamanda dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu yöntem oldukça basit, ucuz ve etkili bir yöntemdir. 1 yemek kaşığı kadar kaynatılmış ve ılıtılmış sütü pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Bu yöntemi yatmadan önce günaşırı şekilde uygulayabilirsiniz. Sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Kısa bir süre içinde kalın ve uzun kirpiklere sahip olacaksınız.

Yeşil Çay İle Kirpik Dolgunlaştırma

Dolgun kirpiklere sahip olmanın bir diğer yolu yeşil çayı bir pamuk yardımıyla kirpiklere uygulamaktır. Oldukça kolay, ucuz ve zahmetsiz olan bu uygulamayı gün aşırı yapabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce yaparsanız daha hızlı ve etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!