Ana SayfaGüzellikCilt BakımıKırışıklıklara Elveda Demenin Yolu

Kırışıklıklara Elveda Demenin Yolu

Stres, aşırı makyaj, bakımsızlık, hava şartları, rüzgar ve güneş gibi daha birçok etken kırışıklığa neden olabilir.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Stres, aşırı makyaj, bakımsızlık, hava şartları, rüzgar ve güneş gibi daha birçok etken kırışıklığa neden olabilir. Bunun yanında yaşlanmanın başlaması ile birlikte de kırışıklıklar oluşmaya başlar. Kırışık bir cilde sahip olmanız ayna karşısında kendinizi mutsuz hissetmenize sebep olabilir. Ancak çok özel bir maskeyle kırışıklıklarınıza elveda diyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır. Cildinizin kalitesini bu maske ile arttırabilirsiniz. Böylece porselen gibi pürüzsüzlüğe sahip bir cildiniz olur.

Kırışıklık Gideren Maske Tarifi

Kırışıklıklarınızdan kurtulmak için maskeyi hazırlamanız gerekir.

Bunun için de şu malzemelerden kullanmalısınız:

  • 1 tatlı kaşığı kuru maya
  • 3 tatlı kaşığı ılık süt
  • 1 tane yumurta akı

Bu üç malzeme ile kırışıklıklar için harika bir maske hazırlayabilirsiniz. Süt, kırışıklıklarınızı giderirken bir taraftan da lekelerinizin yok olmasını etkiler. Ayrıca süt sayesinde cildiniz daha yumuşak olur. Buna etki eden diğer ürün ise mayadır. Maya süt ile bir araya geldiğinde cildinize çok daha fazla yumuşaklık katar. Bunların üzerine yumurta akı da eklendiğinde muhteşem bir güce sahip olan maske elde etmiş olursunuz.

Kırışıklık Maskesinin Hazırlanışı

Kırışıklıklarınıza özel olarak hazırlayacağınız maske için bazı aşamaları yerine getirmeniz gerekir. Öncelikle malzemeleri rahat bir şekilde karıştırabileceğiniz küçük bir kase almalısınız. Daha sonra mayayı ve üzerine sütü eklemelisiniz. Üçüncü malzemeyi koymadan evvel, maya ve sütü iyice karıştırmalısınız. Çünkü mayanın erimesi önemlidir.

Bunun için sütü biraz ılık kullanırsanız, erime daha kolay şekilde olacaktır. Ardından yumurta akını maskenin üzerine katınız. Yumurta akını ekledikten sonra karıştırma aşamasına devam ediniz. Eğer kuru cilde sahipseniz bu maskenin içerisine bir miktar bal ekleyebilirsiniz.

Kırışıklık Maskesi Ne Zaman Uygulanmalı

Yaptığınız kırışıklık maskesini haftada 3 defa sürmeniz, kırışıklıklarla mücadele edebilmeniz için yeterlidir.

Kırışıklık Maskesi Nasıl Uygulanmalı

Kırışıklık maskesini cildinizin birçok yerine uygulama şansınız vardır. Başta yüzünüz olmak üzere boynunuza ve dekoltenize sürebilirsiniz. Maskeyi 15 dakika cildinizde bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su kullanarak maskeyi cildinizden temizleyiniz. Maskeden sonra cildinizde kuruluk olabilir. Bunun için nemlendirme yapılabilir. Ayrıca maskeyi peeling şeklinde de kullanabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!