Ana SayfaSağlıkNefes Terapisi İle Elde Edilen Faydalar

Nefes Terapisi İle Elde Edilen Faydalar

Nefesi doğru şekilde kullanmanın önemi çok fazladır. Çünkü doğru nefes egzersizleri sakinleşmenizi ve daha huzurlu bir yaşam sürmenize yardımcı olur. En önemlisi de yaşamınızda stres yönetimi yapmaya başlar ve sıkıntılarınızı arkaya daha kolay atabilirsiniz.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Ülkemizdeki çoğu kişi nefes alışverişlerin doğru şekilde yapılmasını bilmiyor. Konu üzerinde yeteri kadar önemle durulmazken aslında nefes terapisti ile elde edilen faydalar oldukça fazladır.

Nefes Terapistinin Faydaları Nedir?

Nefes terapistinin bir değil birden farklı konuda faydası bulunur.

Nefes terapisi ile elde edilen faydalar neler olduğuna dair şu şekilde bir sıralanma yapıldığında;

  • Hastalıklara karşı iyileşmenin hızlı olmasını sağlar
  • Yaşlanma sürecinin gecikmesine yardımcıdır
  • Stresi azaltır ve kişinin üzerindeki gerginliği alır
  • Huzurlu olmasını sağlar
  • Toksinlerin vücuttun atılmasını sağlar

Pek çok konuda faydaları olan nefes terapisiyle istediğiniz sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilmeniz mümkündür.

Nefes Terapisti Niçin Önemlidir?

Nefes almak, istemsiz bir şekilde yapmış olduğumuz eylemlerden biridir. Fakat gündelik hayatımızda doğru bir şekilde nefes alıyor muyuz cevap aranması gereken bir konudur. Nefesin, hücrelerimiz açısından ihtiyacı olurken hayatta kalabilmemiz açısından gereklidir.

Güzel ve sorunsuz bir hayatın içerisinde olabilmemiz için nefes kontrolünü doğru şekilde yapmaya gayret göstermeliyiz. Nefesi yalnızca oksijen almak gibi düşünmek tamamen yanlıştır. Nefes almanın haricinde karbondioksiti dışarı atmak amacıyla nefes alıp verme eyleminde elimizde olmadan bulunmaya başlarız.

Nefes Terapisi İle Stres Yönetimi

Nefes terapisti, kişinin doğru şekilde nefes alıp vermesini sağlar. Doğru şekilde nefes alıp verme aktivitesinde bulunduğunuz zaman hayatınıza daha olumlu yansımaya başlamış olur. Hastalıkların iyileşmesi, stres yönetimi, yaşlanmanın gecikmesini sağlama gibi olumlu taraflarını hissetmeye başlarsınız.

Nefes Terapisi İşe Yarar Mı?

Nefes terapisi işe yarayan bir tekniklerden biridir. Bu terapinin kişiye en önemli kazancı doğru nefes alıp verme tekniğinin geliştirilmesine yardımcı olmasıdır. Terapiyi uygularken kaygı da beraberinde azaltmaya başlamış olursunuz. Kişinin hem fiziksel hem de ruhen bir esenlik kazanmasına yardımcı olur.

Nefes Terapisi Hastalığı Önler Mi?

Nefes terapisi ile pek çok hastalığı iyileştirebilirsiniz. Nefes terapisinin akciğer hastalıkların iyileşmesinde etkili bir fayda sağlamış olduğu bilinir. KOAH ve astım hastalığına yakalanmış olan kişilere iyi gelir. Ayrıca panik atak tedavisi görenler nefes terapisi ile atak sıkıntılarını azaltabilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!