Ana SayfaSağlıkDoğal KürAstım Bronşit ve Öksürük İçin Doğal Tedavi

Astım Bronşit ve Öksürük İçin Doğal Tedavi

Akciğerlerimin iyileştiğini hissediyordum. Birkaç yıldır hiç astım ilacı kullanmıyorum. Kayınvalidem de astım hastasıymış ve bu tedaviyle iyileşmiş.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Yıllardır astım hastalığından mustariptim. Belki 25 yıldır. Arkası kesilmeyen öksürükler yüzünden hiç uyuyamadan sabah ezanlarının okunduğunu çok bilirim. İlaçlar da tam çözüm değildi. Kayınvalidem yıllarca doğal bir reçeteden söz etti ama ama pek ciddiye almadım. Bir ara yanımızda bulunuyordu. Öksürüklerime dayanamadı ve kendisi hazırlayıp bana yedirdi.
Gün geçtikçe kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Öksürüklerim kesildi. Ciğerlerimin iyileştiğini hissediyordum. Hışırtılı solunumum ve hava açlığım da geçti. Birkaç yıldır astım ilacı kullanmıyorum. Kayınvalidem de astım hastasıymış ve bu tedaviyle iyileşmiş. Ama bu tedavi kısa süreli değil; kişiye göre değişiyor. Belki 1, belki birkaç ay. Ama sonunda iyileşme varsa değer.

Evet, şimdi o tarife geçiyorum.

Allerjik Astım, Bronşit, Nefes Darlıklarına Doğal Çözüm-Denenmiş Sonuç Alınmış 2 Mucize Kür

Öksürük, Astım ve Bronşit İçin Doğal Kür Tarifi

  • Bamya tohumu (yenilebilir, yani ekim için ilaçlanmamış olacak)
  • Hakiki bal
  • Hakiki zeytinyağı

Hazırlanışı:
Bamya tohumunu aldığınız aktarda iyice çektiriniz. Kabuk kısımları biraz sert olduğu için zor çekiliyor, olabildiğince un haline getirtmeye çalışın. Evinize getirince un eleği gibi bir elekten geçirin. Geniş bir kâseye koyun, üzerine bal ve zeytinyağından göz kararı ekleyin. Biraz ondan biraz ondan ve karıştırın. Macun kıvamını alacak. Kuru temiz cam bir kavanoza doldurun.

Evet, macununuz hazır.
Uygulama:
Sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce bir çay kaşığı tüketin. Unutmayın 3-5 günde bırakmıyoruz. Bir de astım ilaçlarınızı hemen kesmeyin. Doktorunuza mutlaka danışın, öyle bırakın ya da belirli bir süre daha kullanın.
Öksürüğüm yeniden başlarsa, ben de hemen macuna başlıyorum ama artık uzun süreli değil 3-5 gün belki bir hafta yeterli oluyor.

Son günler de etrafta yine astım hastaları arttı, belki birilerine şifa olur ümidiyle. Gülçin Alganer Bilgeliğine inandığım, sevgili arkadaşım Gülçin Alganer’in yolladığı bu formül beni de yakından ilgilendiriyor. Çünkü ben de 11 yaşımdan beri astım hastasıyım. Hayatımın her döneminde beni etkileyen bu hastalık için tüm yaşamım boyunca pek çok şey denedim. Son çarem ise Datça oldu.

Datça’nın havası, suyu bana bu konuda çok iyi geliyor, orada hastalığımı neredeyse unutuyorum ama herkesin benim gibi yılın bir bölümünü orada geçirme olanağı olmadığını biliyorum. (Ben de belirli bir yaştan sonra bunu yapabildim tabii).
Ayrıca kış ayları boyunca İstanbul da yine astım ataklarına maruz kalıyorum. Bu nedenle, bitkisel ilaçlara çok inanan biri olarak, bu formülü sizlerle paylaşmak istedim. Ben biraz sabırsız bir yapıya sahibim, her şey çabucak olsun isterim, ama yine de bu formülün yararını gördüm.

Ancak mutlaka doktorunuza bu konuyu danışın, onayını almadan uygulamayın, ilaçlarınızı da hemen “iyileştim”, diye bırakmayın. İyileşmek için zaman tanıyın.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!