Ana SayfaGüzellikSarkık Göğüs toparlama ve dolgunlaştırma maskesi

Sarkık Göğüs toparlama ve dolgunlaştırma maskesi

Sarkık Göğüs toparlama ve dolgunlaştırma maskesi Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak'tan göğüs toparlama ve dolgunlaştıma maskesi tarifi veriyor.

Kanal D Sağlık
Kanal D Sağlık
Youtube Kanalı

Yazar İçerikleri

Kadınlar göğüslerinin her zaman diri ve güzel görünmesini ister. Yaşlanmaya, kilo vermeye veya emzirmeye bağlı olarak sarkan göğüsler için ise bir çare ararlar. Aslın bu konuda yapılan pek çok estetik ameliyat bulunur. Ancak çoğu kadın bıçak altına yatmak istemez veya bundan korkar. Siz de estetik ameliyatlardan kaçınıyor veya korkuyorsanız, doğal göğüs toparlama ve dolgunlaştırma maskelerini evde kolayca uygulayabilirsiniz.

Göğüs Toparlama Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz pek çok göğüs maskesi bulunur. Bunlarda en sık kullanılanı ve en çok olumlu sonuç alınanı killi avokado maskesidir. Killi avokado maskesi evde herkesin kolayca bulabileceği veya uygun fiyatlarla satın alabileceği malzemelerden elde edilir.

Bu malzemeler şöyledir;

  • 2 adet orta boy avokado,
  • 1 çay bardağı beyaz kil,
  • 1 tatlı kaşığı anason yağı,
  • 3 yemek kaşığı papatya yağı.

İsteye bağlı olarak doğal kokulu esanslar da maskenin içerisine eklenebilir.

Göğüs Toparlama Maskesi Yapılışı

Malzemeleri temin ettikten sonra şu adımları izleyerek maskeyi hazırlayabilirsiniz;

  • İlk olarak avokadoyu soyun ve bir kapta iyice ezin.
  • 1 çay bardağı beyaz kili aynı kaba ekleyin ve güzelce karıştırın.
  • Daha sonra 3 yemek kaşığı papatya yağı ilave edin ve karıştırmaya devam edin.
  • Son olarak bir tatlı kaşığı anason yağını da ekleyerek homojen kıvama gelene kadar karıştırın.

Kil doğal bir malzeme olduğu için bazen maske katı halde olabilir. Sürülebilecek kıvamda olmayan maskeler ise biraz su ile açılabilir. Ayrıca bu maskeyi göğse olduğu gibi sarkan karın bölgesinde de kullanmak mümkündür.

Göğüs Maskesi Nasıl Uygulanır?

Killi avokado maskesi, 10 günde bir rahatlıkla kullanılabilir. Maskeyi hazırladıktan sonra dekolte ve meme bölgesine masaj yaptıktan sonra uygulamanız gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken konu maskenin biraz kalın bir tabaka halinde sürülmesidir. Maske sürülmeden önce ilk olarak zeytinyağı ile 5-10 dakika kadar memeye aşağıdan yukarıya hareketlerle masaj yapılmalıdır.

Bu şekilde memede kan dolaşımı sağlandıktan sonra maske sürülmelidir. Maske sürülürken de yukarıdan aşağıya doğru hareketlerin izlenmesi gerekir. Daha sonra meme, bir gazlı bez veya kumaş parçası yardımıyla sarılmalıdır. Bu şekilde de yarım saat bekledikten sonra, soğuk suyla bölgeyi yıkamak gerekir. Soğuk su da kan dolaşımını hızlandırarak hücre yenilenmesine yardımı olacaktır.

Sarkan Göğüsler İçin Diğer Yöntemler

Maskelerin yanı sıra, göğüslerin sarkmasını engelleyecek ve sarkan göğüsler toparlayacak başka yöntemlerde bulunur. Bu yöntemler düzenli olarak yapıldığında olumlu sonuçlar verecektir.

1) Buz Masajı:

Buz masajı, göğüslerin eski sıkılığını kazanarak, tekrar yukarı kalkmasında etkili ve doğal bir tedavi yöntemidir. Soğuk hava kompresi vücut dokularının kasılmasını sağlar. Bunun için; 2 adet buz küpü alın ve göğüs çevresine dairesel hareketlerle masaj yapın. Her bir meme için 1 dakikalık masaj yeterlidir. Daha sonra yumuşak bir havluyla kurulayın ve ardından sütyeninizi giyin. Arkanıza yaslanarak bu şekilde yarım saat bekleyin. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

2) Aloe Vera:

Aloe Vera, nemlendirme ve toparlama özelliğine sahip bir bitkidir. Bunun için; jel halindeki aloe verayı göğüslerinize sürün ve 10 dakika dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın. Daha sonra ılık suyla yıkayıp durulayın. Sonuçları kısa sürede gözlemlemek için haftada 4 defa uygulayabilirsiniz.

3) Salatalık ve Yumurta Sarısı:

Göğüsleri sıkılaştırmak ve toparlamakta en sık kullanılan tariflerden biri de salatalık ve yumurta sarısı tarifidir. Bu iki malzemeyi ezip karıştırarak göğüslerinize yukarıdan aşağıya doğru masaj yapın. Yarım saat bekledikten sonra ise soğuk suyla yıkayın. Bu tarifi iki günde bir uygulayabilirsiniz.