Ana SayfaGüzellikKişisel BakımHint Yağı Sayesinde Gür Kaşlara Kavuşun

Hint Yağı Sayesinde Gür Kaşlara Kavuşun

Bu durumu Hint yağı sayesinde gür kaşlara kavuşun şeklinde ifade edebilirsiniz. Çünkü daha çok bitkisel yağ karışımları uygularlar.

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan ve oldukça farklı bir kültüre sahip olan Hint medeniyetinin, bu denli verimli topraklar üzerinde yaşadığını ve birçok önemli ticaret yollarına sahip olduğu biliniyor. Hatta Dünya tarihinde sırf bu ticaret yollarının kesiştiği bir noktada bulunması sebebiyle birçok farklı özelliğe sahiptir. Bir Asya ülkesi olan Hindistan, genellikle baharat ağırlık beslenen ve modern tıp yerine daha çok eski tıp tekniklerini hatta kendi verdikleri isimle ayurveda şeklinde beslenme yöntemiyle hastalıklardan dışa görünüşe kadar her alanda yeterli gördükleri bu tarzı uygularlar. Genel olarak uzun saçlı, uzun kirpikli ve gür kaşlara sahip insanlardır. Bu durumu Hint yağı sayesinde gür kaşlara kavuşun şeklinde ifade edebilirsiniz. Çünkü daha çok bitkisel yağ karışımları uygularlar.

Hint Yağı Nedir?

Asya kıtasında yer alan Hindistan, baharat denilince akla ilk gelen ülke olmakla beraber bitkilerden elde edilen yağlar ile de oldukça meşhur bir ülkedir. Bulunduğu iklim kuşağı nedeniyle oldukça farklı bitkilere sahip olan ve bu bitlilerden yağ elde edip aromaterapide kullanırlar. Hiç şüphesiz Hint yağı bu yağlar arsında en popüler olanlarından sadece biridir. Birden fazla bitkinin yağının karışımıyla elde edilen yeni bir yağdır. Bu yağ, bu ülkede genellikle herkes tarafından kullanılan bir üründür.

Hint Yağını Nasıl Kullanmalısınız?

Hint yağını saçlarınız, kaşlarınız ve kirpiklerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu yağın parlatıcı, güçlendirici ve gürleştirici etkisi sayesinde kısa sürede bu etkileri kullandığımız alanda görebilirsiniz. Eczanelerden ya da aktarlardan aldığınız hint yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi diğer yağlarla da karıştırıp kullanabilirsiniz. Kaşlarınıza ve kirpiklerinize gece uymadan önce kulak çubuğu yardımıyla az bir miktarda sürerek sabah temizleyebilirsiniz.

Hint Yağı Nasıl Saklanmalı?

Hint yağının faydalarından uzun süre yararlanabilmek için bu yağı düzgün bir şekilde muhafaza etmeye özen göstermelisiniz. Hint yağını uzun zaman kullanabilmek adına serin ve kuru yerlerde muhafaza edin. Ayrıca diğer bakım yağlarında olduğu gibi bu bakım yağını da direkt gün ışığı ve sıcaklığından uzak bir alanda saklamaya gayret gösterin.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!