Ana SayfaGüzellikEpilasyonTek Seansta Epilasyon İşe Yarar mı?

Tek Seansta Epilasyon İşe Yarar mı?

Epilasyon, vücudun göz ve çevresi haricinde kalan bölgelere uygulanan tüy ve kıl azaltıcı bir lazer yöntemidir. Epilasyon işleminin birçok farklı çeşidi olmakla beraber farklı uygulanış yöntemleri de bulunuyor.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin belli bir yaş aralığında olması ve bu lazer epilasyon işleminin bir güzellik ve cilt bakımı uzmanı tarafından hijyenik bir ortamda yapılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde epilasyon işlemleri, epilasyon yaptıran kişiye olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu tür olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız epilasyon işlemini yapacak kişiyi ve epilasyon yapılacak ortamı iyi bilmenizde fayda vardır. Epilasyon uygulamasıyla ilgili birçok yanlış veya eksik bilgi dağılımı olduğu için tek seansta epilasyon işe yarar mı? Gibi bazı sorular yanlış veya eksik cevaplar ile yanıltıcı olabiliyor. Bu konuyla ilgili en doğru cevapları alabilmeniz için mutlaka bir uzmanla bu konu hakkında görüşme yapmalısınız.

Epilasyon İşlemi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Epilasyon işlemi, cilt altında bulunan ve kıl köklerine uyarıcı lazer ışınları o kökleri yok etmeyi hedefleyen bir işlemdir. Epilasyon işlemi pek çok nedene bağlı olarak 4 ile 8 seans arasında değişiklik gösterebiliyor. Ancak bu epilasyon seansları, epilasyon yaptıracak kişinin kıl köküne ve kıl rengine göre farklılık gösterebilir. Yani seans sayısı artabilir ya da azalabilir. Ancak tek seansta epilasyon işlemi ile vücut üzerinde bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak ne yazık ki mümkün değildir.tek seansta epilasyon ise yarar mi

Epilasyon İşleminde Bilinmesi Gerekenler

Eğer istenmeyen tüylerinizden kalıcı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız epilasyon yaptırmanız oldukça doğru bir tercih olabilir. Epilasyon işleminde kıl renginiz ve kıl kökünüz işlemin zamanını belirleyici bir nokta olacaktır. Eğer koyu renkli tüylere sahipseniz epilasyon işlemi yani seansı daha uzun olacaktır. Aynı şekilde kıl kökleriniz ne kadar kalın yani güçlüyse epilasyon işlemide aynı şekilde o kadar uzayacaktır.

Epilasyon İşlemi Sonrası Yapılacaklar

Epilasyon işlemi sonrasında epilasyon işlemini uygulayan uzman kişi tarafından verilen ürünler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca epilasyon işlemi sonrasında güneş ışığından uzak durmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!